Merkkilaukkujen hinnat laskevat!
Enää tähtöset eivät suosi merkkilaukkuja vaan tavalliset kassit ovat muodissa. En ymmärrä, miks joku kyselee kannattaako joku kallis laukku. No ei kannata, kun merkkilaukkuja näkyy vain bloggaajilla ja pissiksillä ja kukaan ei niitä kanna esim. Pariisissa ja Lontoossa.
Kommentit (4)
Joo, tähtöset kantelee niitä merkkilaukkuja mainostusmielessä valokuvaajia varten mutta normaalisti vapaa-ajalla olalla on joku whatever-kangaskassi tai iso pussukkamallinen nahkalaukku.
Niin noita laukkuja (ja muitakin tuotteita) annetaan tähdille ilmaiseksi, koska se on hyvää mainosta. Jos laukku X on tietyn julkkiksen käsivarrella, sen suosio kasvaa =hyvää mainosta.
Varmasti julkkiksissakin on niitä joille merkit on Se Juttu, mutta jos vaikka ajatellaan Jolieta, sitä millainen on ihmisenä (ellei ole erittäin hyvän valheellisesti brändännyt "väärää kuvaa" itsestään) käynyt kärsivien lasten luona ja adoptoinut heitä jne. niin en usko että hänen elämässä se mielekiinnonkohde nro1. on MERKKILAUKKU. Toki jos ilmaiseksi saa ja stylistinsa sitä ehdottaa niin voi käyttää jne.
Sitten taas Victoria Beckham vaikuttaa enemmän sellaiselta jolle nimenomaan se merkki on se juttu...
No ei laske. Tuo Saint Laurent, josta oli kyselyä, on erityisesti näiden mainitsemiesi tähtösten suosima laukku. Kate Moss muun muassa suosii merkkiä ja A Jolie myös, eli hinnat nousevat.