Miksi käytät korkokenkiä?
Kommentit (7)
Koska tykkään saada lisää pituutta ja kun ne on niiiiin kauniita ja naisellisia <3
Koska haluan käyttää niitä. Ne ovat mielestäni kauniita.
Koska olen lyhyehkö ja persjalkainen ja joskus on kiva saada kunnolla lisää pituutta ja sirompi muoto sääriin. Yleensä käytän silti ballerinoja :D
Koska ne saavat pepun ja sääret näyttämään kauniimmilta. Saan niistä ryhtiä ja itsevarmuutta ja tunnen oloni kauniiksi ja naiselliseksi. Muutamasta lisäsentitäkään ei ole haittaa. Kotiäitinä korkoja ei tule käytettyä, mutta kohta palaan työelämään ja korot palaavat käyttöön.
Minäkin tunnen oloni koroissa itsevarmaksi ja naiselliseksi. Työskentelen miesten kanssa ja jotenkin tunnen oloni uskottavammaksi kun olen heidän tasollaan eikä pitkien miesten tarvitse katsoa alas puhuessaan kanssani. Käytän myös usein polvipituista hametta ja korkokengät pidentää sääriä huimasti. :)
Koska tunnen oloni seksikkäämmäksi ja viehättävämmäksi ja kauniimmaksi korkokengissä kuin matalissa kengissä. Saan niistä itsevarman olon. Toisinaan tekee myös hyvää kävellä erilaisissa kengissä, saavat jalat hieman vaihtelua. Ja onhan se nyt mukavaa herättää huomiota 15 cm koroissa, kun omaa pituuttakin on reilusti keskivertoa enemmän :) Muiden huomio parantaa itseluottamusta ja -tuntoa :)
Koska ne on kauniimpia ja niitä on kiva pitää.