kokemuksia Dooris kirpputorista leppävaarassa
Kommentit (12)
Onko siellä lastentarvikkeita ja -vaatteita myynnissä? Onko asiakkaita? Sijaintihan on aika hyvä, jos vaan asiakkaat osaavat tuonne suunnistaa. Ei ole keskeisellä kulkureitillä, joskin on tosi lähellä Galleriaa ym.
Lastenvaatteita ja -tarvikkeita löytyy. Paljon äitejä myyjinä ja asiakkaina. Asiakkaita käy jo nyt runsaasti, pitkälle toista sataa päivässä :). Terveiset Doorikselta ja tervetuloa!
Laitoin myyntipöydän Doorikseen ja tosiaan, on avara ja raikas paikka, hyvä sijainti ja asiakkaita riittää!
Edelliselle: On ilmeisesti mennyt hyvin tavara kaupaksi? Millaista tavaraa olet myynyt?
Hyvä jos asiakkaita riittää, itse juuri vein vauvan- ja naisten vaatteita melkoisen läjän, ekaa kertaa myyn mitään kirppiksellä ja vähän jänskättää saako edes omiaan pois.
Mulla tällä hetkellä pöytä Dooriksessa, en osaa vielä sanoa miten menee kaupaksi.. Jännityksellä odotan.
[quote author="Vierailija" time="26.10.2013 klo 16:16"]
Mulla tällä hetkellä pöytä Dooriksessa, en osaa vielä sanoa miten menee kaupaksi.. Jännityksellä odotan.
[/quote]
Reilussa viikossa tuli yli 200e. Mielestäni kannatti siis, hyvin meni kaupaksi lasten ja naisten vaatteet, etenkin kausivaatteet.
Tänään vein tavaraa ja sitä mukaan lähti, kun ehdin hyllyyn lapata. Positiivista oli siiteys, mutta eihän toi pitkälle näy, paikka pitää tietää kyllä.
Suosittelen lämpimästi kelle vaan.
Menikö tavaraa kaupaksi tuolla kirppiksellä?
Up! kiinnostaa. Nyt oli melko vähän myyjiä. Onko joku käynyt useamman kerran, osaisiko sanoa onko hiljaisempaa kuin alussa?
Juuri kävin ensimmäisen kerran. Siisti, tilava kirppari, hyvällä paikalla. Ystävällinen henkilökunta. Melko tyhjää vielä, kun on juuri avattu, mutta lupaavalta vaikuttaa. Myyntipaikan hintakin ok sijaintiin nähden. Ei huonoa sanottavaa ja varmasti menen toistekin. =)