Yksin kotona - miten herkuttelisit?
Olen huomenna pitkästä aikaa yksin kotona koko päivän. Lapset ja mies lähtevät tunnin päästä pois kotoa ja tulevat keskiviikkona takaisin.
Olen lähdössä vielä kauppaan, mutten osaa päättää mitä herkkuja ostaisin itselleni.
Antakaa ideoita?
Aamiainen, välipala, illallinen tai iltapala. Lounaan syön ystäväni kanssa kaupungilla.
Kommentit (7)
Aamiainen jokin ihana smootie, siihen maustamatonta jugurttia esim. turkkilainen, banaania, marjoja, loraus hunajaa, leseitä, välipala joku hyvä hedelmä tai mansikoita tms, illallinen: wokkia, paista kanasuikaleita, pilko mukaan vihanneksia (ei pakaste) ja nuudeleita, mausta pippurilla, chilillä ja seesamiöljyllä, iltapala dippivihanneksia.
Mä syön kyllä ihan normaaleja ruokia yksin ollessani, tai pikemminkin vähemmän kuin yleensä... en juuri edes viitsi käydä kaupassa.
Ajattelin kerrankin hemmotella itseäni. Yleensä hemmottelen muita, mutta nyt ensimmäistä kertaa vuosiin olen kokonaisen vuorokauden täysin yksin kotona ja otan siitä kaiken irti.
Kanawokki kuulostaa ihanalta ja on sopivan helppoa kokatakin - kiitti ihanasta vinkistä. Smoothie myös.
Nyt kauppaan!
ap
Älä unohda siidereitä, mä herkuttelisin niillä ja jättäisin ruoan kauppaan!
Rehellisesti sanottuna masturboisin.
Mää kyllä herkuttelen halutessani ihan millon vaan. Ei se sitä vaadi, että muu perhe lähtee pois.