Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Bulgaria, Sunny Beach, all inclusive loma. Kokemuksia???

Vierailija
18.06.2013 |

Etenkin kiinnostaa ruokapuoli, kun ei ole mitään tietoa mitä Bulgariassa syödään :) Välimeren lomakohteista paljon kokemusta, mutta tuolta suunnalta ei mitään...

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole koskaan ottanut all inclusivea. Pelkkä aamiainen. Siellä on niin monta hyvää ruokapaikkaa ja edullisia. Juuri tulin Sunny Beachiltä. Ja kohta taas menen sinne uudestaan.

Vierailija
2/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aivan ihana paikka! Tosi ystävällistä palvelua, turisteille enimmäkseen suunnattu rantakatu etenkin aivan ihastuttava! Turistit alueella tosi hyväkäytöksisiä, ei känniseurueita. All inclusive-lomasta mainitussa paikassa ei kokemuksia, mutta yleensäkin hotellien seisovissa pöydissä on tosi ihanaa ruokaa! Ei paljon kannata vaivautua hotellin ulkopuolelle syömään, ehkä silti niissä suomiravintoloissa kannattaa piipahtaa lihapullilla ja muusilla, on hyvää! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis kuinka wt: all inclusive ja vielä Sunny Beach! :DD

Vierailija
4/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Loistava paikka ja ruoka. Erilaista ja paljon nahtavaa jos jaksaa liikkua.

Ihan toisessa sarjassa kuin tuulipukujen Teneriffa jonne erehdyttiin ekan ja vikan kerran. Hyi oksennus.

Vierailija
5/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olimme Nessebarissa mikä on aika lähellä Sunny Beachia. Sunny Beach on aika biletys paikka, paljon nuoria koska matkat ovat edullisia (siksi menimme Nessabariin joka rauhallisempi kohde) mutta jos valisee hotellin hyvin, on varmasti ihan ok loma.

Kannattaa valita ns. tasokas ja (lapsiperheille suunnattu) rauhallinen hotelli, pahimmat bilettäjät ovat edullisemmissa hotelleissa. Ruoka on Bulgariassa hyvää (tai ainakin meidän hotellilla oli, meillä oli allinclusive) vihannekset ja hedelmät maukkaita ja tuoreita, ruoka on sellaista ns. hyvin ja pitkää tehtyä (todella hyviä ja mureita liharuokia) ja pidin myös jälkiruokakakuista ym. makeista jutuista koska ne olivat "raikkaita" eivätkä liian makeita/imeliä (kuten usein esim. Turkissa on).

Mustameri ei ole niin hieno mitä esim. Välimeri, mutta kyllä siinäkin polskii. Bulgariassa on myös paljon nähtävää, esim. Nessebarin vanha keskusta joka on Unescon suojelema kohde.

Minusta on myös typerää haukkua Bulgariaa, sillä liki pitäen joka maassa voi tehdä erilaisia matkoja. Riippuu ihmisestä itsestään miten ja missä loman viettää, ihan Suomessakin voi matkaaja saada hyin erilaisen kuvan Suomesta sen mukaan meneekö ns. "laskettelulomalle" rinnebaariin, purjehduslomalle saaristoon, vaelluslomalle Kolille, vai shoppailumatkalle Helsinkiin. Ja hotelli vaikuttaa paljon, kannattaa ottaa ns. paras mahdollinen hotelli, se tulee varsin edulliseksi Bulgariassa, ja samalla takaa itselleen hieman ns. sivistyneemmän loman mitä jossain yhden tähden bilehotellissa olisi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä yhdeksän