Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voi ei! Nivunen kipeytyi tänään aamulla lenkillä.

Vierailija
28.05.2013 |

Moi,olin aamulla juoksemassa ja 10km.n jälkeen alkoi ilmaantua liitoskipuja vastaavia kipuja alapäässä, nivusissa. En siis ole raskaana. Viimeisestä synnytyksestä 6 vuotta. Kivut pahenivat ja täytyi kävellä kotiin. Onneksi olin jo kotiin päin tulossa. Äsken laitoin kylmää.

Koskaan ei ole ollut mitään vaivoja ja urheillut olen PAALJON ja aina. Viime viikolla tein 2 pitkää juoksua, 16 ja 17 kilsaa.Olisikohan toinen noista ollut liikaa? Eilen venyttelin jalat kunnolla viimeksi, en sitten tiedä venytinkö sisäreidet esim liian rankasti. Mutta  nyt ketuttaa.

Kauankohan toipumiseen menee? Googletin noita nivusvammoja ja monilla mennyt monta viikkoa. Voi kurjuus sentään!

Millaisia kokemuksia teillä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt äkkiä kevyttä venyttelyä, tulehduskipulääkettä (vaikka Voltaren-geeliä paikallisesti ja Pronaxenia nassuun aamuin illoin) etkä rasita sitä yhtään, ennen kuin on parantunut. Voi mennä nopeastikin ohi, jos annat levätä, kun heti hoidat hyvin. Joskus valitettavasti pitkittyvät.

Vierailija
2/3 |
28.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos, annoin jo kylmähoitoa. Jotenkin tuntuu jo paremmalta. Venyttelen kevyesti myös, kun ei ole kylmät paikat enää kylmähoidosta. Kannattaakohan mun syödä tulehduskipulääkettä, kun kipu ei ole suurta? Onko burana hyvä? Onko noista lääkkeistä jotain edistävää hyötyä?

Voi kun menisi nopeasti ohi!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä kahdeksan