Jokapäiväisistä läskialoituksista, miksi?
Mikä on aloittajien motiivi? Johtuuko tämä siitä, että läski on heidän mielestään rumaa katsella? Vai siitäkö, että toisen läskiys vie heiltä seksuaaliset halut? Onko kyse aidosta huolesta ystävistä ja lähimmäisistä? Vai onko tämä sitä, että he pelkäävät verorahojensa menevän lihavuudesta (jonka katsovat johtuvan laiskuudesta) mahdollisesti koituvien sairauksien ja muiden sairauksien hoitoon ja sairauslomien kustannuksiin? Vai onko kyse isänmaallisuudesta, suomalaisten pitäisi kaikkien olla timmejä ja kauniita katsella??
P.S. Juu, on mulla ylipainoa, niin ei tarvitse siitä alkaa kyselemään ;)
Kommentit (5)
Se on joku mies joka haluaa mollata ylipainoisia naisia, tarkoitus on pelkästään luoda ihmiselle pahaa mieltä. on vaikeaa käsittää tuollainen tarkoituksellinen pahan mielen aiheuttaminen. nyt mollataan ylipainoisia, kohta se vainoaa jotain muuta ryhmää, viha on sen ainut tarkoitus. koska häntä ei sinäänsä kiinnosta asia vaan pelkkä satuttaminen, mielestäni hänesta pitäisi alkaa tekemään ilmoituksia.
Näyttää vahvasti siltä, että joku on aloittanut kesälomansa ryyppyputkella. Ei nämä ihmeelliset aloitukset selity mitenkään muuten. Enkä tarkoita pelkästään aihetta, vaan sitä luokattoman kömpelöä ja lapsellista tyyliä, millä ne on kirjoitettu.
pidetään yhtä, ei vastata sen aloitukseen, korkeintaan kommentoidaan sen surkeutta, ei meitä saa kiusata
minä ihailen pulleita naisia, ovat kivoja ja kauniita
On helppoa kokea itse ylemmyydentuntoa jos on hoikka. Onhan läski nyt aika rumaa katseltavaa, ja koko homman voi kätevästi naamioida "kansanterveyden piikkiin". En ole osallistunut noihin keskusteluihin.