Haluaisin tatuoinnin alaselkään, mutta mies vastustaa
Kommentit (13)
en tiedä missä elämänvaiheessa olet, mutta kai tiedät, että se estää epiduraalin antamisen?
Vai vielä tatuointi! LOL! Vuosi on 2013, ei 1992.
[quote author="Vierailija" time="23.03.2013 klo 17:28"]
en tiedä missä elämänvaiheessa olet, mutta kai tiedät, että se estää epiduraalin antamisen?
[/quote]
Mä haluaisin tatuoinnin alaselkään juuri tuosta syystä.
t. ei-ap
En ottaisi itse tatuointia,ovat järkyn näköisiä joten ymmärrän miestäsi mutta oma on kroppasi joten jos tosiaan haluat pilata niin go for it..
Miksi 7 ei halua epiduraalia?Ei ole todellakaan paha juttu ja saattaa pelastaa oman tai vauvan hengen.
Koskakohan herättäisiin siihen, että tatuointi alaseläss EI estä epiduraalipuudutusta?
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00904
"Alaselän tatuointi ei yleensä estä puudutusta, vaikka pistoa ei voikaan tehdä suoraan tatuointivärin kohdalta."
Millä tavalla epiduraali muka pelastaa lapsen hengen? En usko että voi synnyttää, jollei edes tunne omaan kehoaan. Olen kuullut että pahempia repeämisiä vaan sattuu sen kanssa.
Onhan tatuointi alaselässä aika kamalan näköinen. Mieti, mies joutuisi koko loppuelämänne sua takaapäin pannessaan katselemaan jotain järkkyä tatuointia. Älä ota sellaista.
[quote author="Vierailija" time="23.03.2013 klo 19:34"]
Onhan tatuointi alaselässä aika kamalan näköinen. Mieti, mies joutuisi koko loppuelämänne sua takaapäin pannessaan katselemaan jotain järkkyä tatuointia. Älä ota sellaista.
[/quote]
Me pannaan vaan pimeässä, ettei mies näe mun pyllyä.
Menisin ja ottasin. Ei aikusta ihmistä tarvii toisten määräillä.
Ottaisin tatuoinnin. Kehoni on oma asiani. Mies saisi olla mitä mieltä lystää, mutta minulla on oikeus määrätä omaa kroppaani.
Meillä mies ei nyt varsinaisesti ole vastustanut tatuointejani, mutta ei erityisemmin pidä niistä eikä itse ottaisi tatuointia missään tapauksessa.
Minulla on tatuointeja nyt kahdeksan.
Sun nahkaasihan se on, eli itse ottaisin tatuoinnin. Miksi mies on sitä vastaan?