Itsetyydytys
Kommentit (31)
Helvetti on vertauskuva yhteiskunnasta ilman armoa ja rakkautta. Katso esimerkkejä iltauutisista. Runkkaaminen ei sellaista elinympäristöä aiheuta. Älä siis pelkää.
niin ei sinne pelkästään onanoinnin tähden voi joutua vaan tarvitaan roppakaupalla muitakin pahuuksia elämänsä varrella. Onneksi on Jeesus Kristus joka täydellisesti on sovittanut itsetyydytyksen synninkin ainutkertaisesti ja lopullisesti ristinpuulla Golgatalla. Ihmisen tulee vain pyytää syntinsä anteeksi ja hyväksyä Kristus vapahtajakseen sekä syntiensä sovittajaksi.
minulla orkutun tammikuu eli ei onanoiden onneen kuukauteen!
joskus omaa rauhaa joten miksei naiset antaisi heidän hoitaa eturauhasiaan ihan rauhassa?
jehovat tumputtaa vai onko sekin puuhastelu heiltä kielletty?
Olen nainen ja naimisissa. Tilanteet ei aina kohtaa kun mies reissuhommissa, joten käsi on oiva peli apuna. Vieraisiin en nyt ole viitsinyt mennä, joten oma apu paras apu :)
joten ei. Itse olen harrastanut teinistä asti useita kertoja viikossa. Eikä ole edes mennyt näkö eikä kasvanut karvaa käsiin :D
Tai jos ton takia joutuu, jokainen ihminen joutuu ja suurin osa eläimistäkin :D
moisen pahennuksen harjoittamisen sillä se on riettautta. Kannattaa yhtyä puolisonsa kanssa niin ei joudu kadotukseen.
moisen pahennuksen harjoittamisen sillä se on riettautta. Kannattaa yhtyä puolisonsa kanssa niin ei joudu kadotukseen.
Ihan mielenkiinnosta vaan, pystyisitkö sanomaan tämän kohdan raamatusta? Haluaisin lukea sen.
onko parempi ottaa kadulta ohikulkija kuin oma käsi?
naisen ei jo hygieniasyistä. Sormetus voi aiheuttaa tosi pahan infektion vaginaan!
joutuuko helvettiin jos harrastaa?
Helvetin ja taivaan olemassaolosta en tiedä, mutta miehillä ei kai ole mikään kiire päästä tutustumaan kumpaankaan nuorella iällä.
Mies kuolee nuorempana jos ei harrasta itsetyydytystä. Säännöllinen runkkaus vähentää eturauhassyövän riskiä.
Helvetti on vertauskuva yhteiskunnasta ilman armoa ja rakkautta. Katso esimerkkejä iltauutisista. Runkkaaminen ei sellaista elinympäristöä aiheuta. Älä siis pelkää.
http://www.kaalimato.com/catalog/Big%20Boss%20-%20Vibraattori_p_145.html
ihana tyydytysvehje itsenäiselle naiselle!
parisuhteessa elävältä!!!!!!!!!!!!!!!!!
parisuhteessa elävältä!!!!!!!!!!!!!!!!!
joten en näe itsekkäänä
itsesääli tai peräti itseviha. Itsensä tyydyttäminen, tyytyväiseksi tekeminen, on sama asia kuin itsensä rakastaminen kuitenkin ilman liiallista narsismia elämässään.
myslimit ja juutalaiset eivät saa missään tapauksessa harjoittaa riettautta joten ovatko he sitten ainoat oikeauskoiset maailmassa?