Voi miten ikävä tuo Ifin mainos, jossa uhkaillaan. Varsinkin kun tietää, ettei siitä yhtiöstä kumminkaan mitään saa.
Sehän on suureksi osaksi valtion omistama yritys, jonka tarkoituksena on kuulemma lähinnä rahan kerääminen tyhmiltä vakuutuksen ottajilta ;D
Kommentit (5)
Olen ajatellut, että ovat siinä " vertailukohteina" , että kumman on tosiaan vakuuttanut paremmin, lapsen vai auton.
Tuo kuvan mieskin on varmaan saamassa sydänkohtauksen, kun on jo noin iso talo hankittuna ja mies repii itteään ruohonleikkurin kanssa. Vihjaillaanko siinä, että kannattais ottaa hyvä henkivakuutus, niin saa miehen kuolemasta hyvät rahat? o_O
ja saatte maksaa kalliit kuntoutukset ja hoidon kun lapsenne vammautuu loppuiäkseen" tai muuta vastaavaa.
Ei hyviä konnotaatioita kumminkaan.
Samoin tuossa miehen kuvassa on sama fiilis, että " taidat rakastaa isoa taloa enemmän kuin miestä, jos et ota vakuutusta miehellekin" Hyi se miten loukkaava mainos.
Eikä niitä tunnu asiakkaat kiinnostavan, mies sopi ajan neuvottelulle, kukaan ei päästänyt sisään vaikka porukkaa siellä kulki.