Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

vauvan heilutaminen vaunuissa

Vierailija
17.09.2012 |

onkohan vauvalle haittaa, kun nukkuu vaunuissa ainoastaan jos työntää kynnyksen yli taikka ulkona vaunuja pitää vispata sivu suunnassa samalla kun menee eteenpäin. mietityttää vain, että voiko niskoille tulla jotain siitä??

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toki jos lapsella on ilmavaivoja, se liike helpottaa - mutta rajansa kaikella.

Vierailija
2/3 |
17.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta etenkin toista lastamme olen työnnellyt reippaasti kynnyksen yli tai muuten vaan nytkytellyt vaunuissa, kun se ollut ainoa tapa saada vauva rauhoittumaan ja nukahtamaan. (En siis vihaspäissäni, vaan ihan tietoisesti.) Ja kellään ei niskavaivoja. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toki jos lapsella on ilmavaivoja, se liike helpottaa - mutta rajansa kaikella.


Tuskinpa ap tarkoitti mitään raivoissaan ravistelua ja niin rajua heiluttamista, että lapsi putoisi vaunuista jne.

Eiköhän jokainen äiti ole vauvaansa suht reippaastikin heilutellut vaunuissa, tai kanniskellessa sylissä, jos mikään ei muu ei lasta rauhoittumaan saa.

Terveet lapset (2v, 13v, 16v) minullakin ja kaikki tykänneet kunnon pompuista ja heilumisista vaunuissa. Mitä enemmän liikettä: sen helpommin nukahtaneet.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kahdeksan