Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Eikö naimisissa oleva saa todellakaan käydä missään ilman kumppania?

Vierailija
09.02.2006 |

äitini halveksii suunnattomasti minua, kun käyn ilman miestäni elokuvissa, konserteissa jne. Hänen mielestään tämä on täysin sopimatonta ja avioero tällaisella toiminnalla tulee väistämättä. Hänen mielestään pariskunta käy joko yhdessä, ja jos on lapsia kuten meillä, odotetaan, että laspet kasvavat, ja mennään jonnekin vasta sitten.

Meillä ei ole ketään lastenhoitajaa, ja lapsia on ollut jo toistakymmentä vuotta, ja vielä pitäisi ainakin toiset kymmenen vuotta odottaa, ennenkuin nuorimmaisenkin voi yksin kotiin jättää. Miehen kanssa toki mentäisiin mieluummin kahdestaan, mutta 20 vuotta on aika pitkä aika sitä odotella.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jätä tuollaiset kommentit omaan arvoonsa ja nauti omista menoistasi :-)

Vierailija
2/4 |
09.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai konserttiin ja sieltä sitten baariin, ja kun käy ani harvoin niin jo saatiin kumpikin kyselyita miten kova tappelu meillä on ollut...=)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerran eräs itsenäinen aviovaimo (ei tarvitse miestään joka paikkaan) sanoi yllättyneenä: " Tänään tajusin, että työkaverit käyvät aina miestensä kanssa kaupassa ja yleensä joka paikassa. Minulle ei ole koskaan tullut sellainen mieleenkään."

Vierailija
4/4 |
09.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

lieneekö nykyään syynä tukiverkostojen puute, ehkä ennen oli mummolat lähempänä.