Hartwall-areenan konserteista
Tai miksei muuallakin tapahtuvista isomman luokan konserteista kysymys. Jos ovet avataan klo 18.30. Minkähänlainen voisi olla aikataulu? Lämppäribändi alkaa soittaa johonkin aikaan ja itse bändi johonkin aikaan. Milloinkahan voisi olettaa konsertin loppuvan?
Kommentit (11)
Eli silloin viimeistään pitäisi loppua
Eli silloin viimeistään pitäisi loppua
Voi tulla ongelmia kyytien kanssa.
Jonoihin varaa 30 min-1h kun menet sinne.
Olin Gagaa katsomassa ja mulla istumapaikka. Meni ihan turhaan liian aikainsin, kaikki istumapaikan omaavat laskettiin samaan aikaan sisään puol 7. Vain permannolle menevät otettiin sisään jonotuksen mukaan. Siellä sitten oli hyvin aikaa syödä ja katsella meininkiä. Lämppäri alotti 19 jälkeen ja se kesti reilun tunnin muistaakseni. Gaga alotti klo 21. Omalla paikallaan pystyi käymään ja poistumaan ihan vapaasti. Keikka loppui 23.
Ovet n. klo 18:30
Daughtry n. klo 20
Nickelback n. klo 21
http://www.livenation.fi/event/299351/nickelback-here-and-now-tour-tick…
Samaa itsekin mietin, eli monelta varsinainen pääesiintyjä aloittaa, kun ovet avautuvat lipussa mainitun 18:30 mukaisesti.
Jos lämppäri ei kiinnosta, niin monelta kannattaa mennä?? Tähän jos osaisi joku vastata...
HUOM! Ovet avautuvat tietenkin senkin takia paljon ennen pääesiintyjää, että Hartwall voi myydä sitä laihaa ja kallista kaljaa mahdollisimman kauan.
Hartwallin Facebookin sivuilta viimeksi löytyi tarkka aikataulu lähempänä keikkaa että milloin kukakin esiintyi.
Mistä saisi etukäteen tietää onko siellä skriini? Ei viitsisi katsella hyttysen kokoista esiintyjää.
Vierailija kirjoitti:
Mistä saisi etukäteen tietää onko siellä skriini? Ei viitsisi katsella hyttysen kokoista esiintyjää.
Ota kiikarit mukaan.
Ei kannata puol 7 mennä:)