Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

BED? Mistä mä saan apua?

Vierailija
14.09.2012 |

Mun syömiset on menneet ihan tolkuttomaksi.



Aamulla ei ole nälkä, päivälläkään ei välttämättä, illalla ahmin.



Esim. eilen illalla söin ensin 2 ihmisen annoksen "lisää vain vesi"-pasta bolognesea jonka jälkeen samanlaisen pussin pasta carbonaraa - ei mitään ongelmaa. Jäi nälkä ja kun kaapissa ei muuta ollut sekoitin vettä ja vehnäjauhoa ja söin sen.



Koulussa syön mieluiten yksin ja syön noraalihkon annoksen ruokaa ja salaattia, mutta vedän siihen päälle n 4 viipaletta leipää ja yhtä monta lasillista maitoa.



Aina ajattelen että ei hätää, kuntoilen tai oksennan ruoan pois mutta en mä sitä ikinä tee.



Lihon hirveää vauhtia ja ahdistus iskee. Saatan käydä hampurilaisella ja marssia suoraan pizzeriaan sen jälkeen. Musta tuntuu, että ihmiset katsoo ja tietää, mikä lisää häpeän tunnetta. Mä tiedän miten pitäisi syödä, mutta silti teen väärin ja saan näitä ahmimiskohtauksia.



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

löytyy netistä. Toimii AA-periaatteella, eli joutuu myöntämään voimattomuuden ongelman edessä.

Se, että myöntää ongelman on jo paljon. Vertaistuki auttaa näkemään sen ettet todellakaan ole yksin.

Tsemppiä!

Vierailija
2/2 |
15.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain soitettua äidilleni, joka neuvoi menemään opiskelijaterveydenhuoltoon tai terveysasemalle. He osaa sitten arvioida ja neuvoa mihin mennä.



Tuolla OA:n sivuilla oli testi. Yhtä kysymystä lukuunottamatta jouduin vastaamaan kyllä :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän yksi