Vapaamuurarit & Bildenberg.. Pelottavaa !!
Jutta Urpilainen piilotteli kutsuaan –
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/50965-jutta-urpilainen-piilotteli-kuts…
Lainaukset:
"Valtiovarainministeri Jutta Urpilainen ja kolme muuta suomalaista osallistuu tänä viikonloppuna järjestettävään Bilderberg-seminaariin."
"Urpilaisen esikunta tiedotti asiasta eilen. Aluksi valtiovarainministeriö ei kertonut julkisuuteen, miksi Urpilainen matkusti Yhdysvaltoihin tällä viikolla."
"Jutta Urpilaisen erityisavustaja Matti Hirvola perusteli Uudelle Suomelle perjantaiaamuna hiljaisuutta sillä, että seminaarin järjestäjät ovat pyytäneet kutsuttuja vaikenemaan kutsuistaan siihen asti kunnes lista kutsutuista julkaistaan kokouksen verkkosivuilla."
"Järjestyksessään 60. seminaari järjestetään Chantillyssä lähellä liittovaltion pääkaupunkia Washingtonia."
"Bilderberg-seminaarin ympärillä pyörii joka vuosi valtava huhumylly, sillä tapahtuman osallistujiksi kutsutaan politiikan, talouden ja median vaikuttajia."
"Nimensä Bilderberg on saanut hotellista, jossa ryhmä talousvaikuttajia kokoontui ensimmäisen kerran vuonna 1954. Tuolloin tapaaminen järjestettiin Hollannissa."
"Jutta Urpilaisen lisäksi Bilderberg-seminaariin ilmoitetaan kutsutun EVA:n johtaja Matti Apunen, Shellin hallituksen puheenjohtaja Jorma Ollila ja Nokian hallituksen puheenjohtaja Risto Siilasmaa."
Luulin että Jutta Urpilainen ajaa todellakin uutta SDP-politiikkaa ja Suomen etua, mutta BB-kutsuttu ei ole Suomen asialla, vaan rahan vallan. Nyt integroidutaan EU:hun varmasti, jos hallituksen sisällä ei ole todellista vastavoimaa Kataisen kokoomukselle joka on BB/NWO-troikkaa. Tämä tietää sitä että sitoudumme pysyvästi avustamaan Etelä-Euroopan kepulimaita ja velkamme sen kun kasvaa. Ikävää että näin kävi:(
Jutta Urpilainen Bilderberg-ryhmän kokouksessa
http://janrossi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/107348-jutta-urpilainen-bilder…
Lainaukset:
Urpilainen kuvitteli, että hänen matkansa pankkiirien puheille pysyisi Suomessa salassa epäonnistui täysin, sillä Bilderberg-ryhmän oma sivusto kertoo naisen menneen kokoukseen.
Näin se menee. Jutta Urpilainen matkusti Virginiaan saamaan hyväksynnän Suomen upottamiselle kansainvälisten pankkiirien laskujen maksamiseksi. EKP:n Draghi vaati jo tänään EVM:än muuttamista pankkien vippiautomaatiksi. Ja tähän Katainen ja Urpilainen ajavat Suomen.
Sana petturi alkaa olemaan liian lievä sana kun puhutaan Kataisesta ja Urpilaisesta. Suomi upotetaan järkyttäviin velkoihin, maamme laitetaan maksamaan ja tukemaan muutenkin ökyrikkaita pankkeja Euroopassa. Urpilainen antaa pankkiirien vapaasti ryöstää suomalaisten rahat.
http://www.bilderbergmeetings.org/participants2012.html
Ehkä siellä Bildenberg kokouksissa päätetään kaikki tärkeimmät maailmaa koskevat talousasiat, jolloin hyvävelijärjestelmään kuuluvat maailman rikkaimmat ihmiset saavat mitä havittelevat.
http://aputoimittaja.puheenvuoro.uusisuomi.fi/107389-shokki-hesari-uuti…