- Kyllä se on niin, etteivät suomalaiset kestä toisiaan kahta päivää pidempään,
ainakaan selvin päin. Aika on niin hektinen, että vasta lomalla ehtii miettiä elämäänsä eteenpäin. Huomataan, ettei tämä liitto ehkä tyydytäkään, Helsingin oikeusaputoimiston johtaja Liisa Vehmas tietää
Kommentit (6)
kivaa arkena ja vielä kivempaa lomilla:) Voitais miehen kanssa olla 24/7 yhdessä vielä näinn 16 vuoden jälkeenkin
Miestä kestää joten kuten mutta ketään muita sukulaisia ei päivää kauempaa kestä millään. Ei ainakaan selvin päin tosiaan.
mä kestän harvojen ja valittujen ihmisten seuraa vaikka lähes loputtomiin, mutta se on se laatu siinäkin..
kuultiin. Sehän se varmaan on se suurin ongelma suomalaisissa parisuhteissa, kun ollaan selvinpäin. Niin että kun alkaa kumppanin naama kyllästyttämään, niin ryyppäämää vaan, niin alkaa taas elämä maistua :)
lomilla meilä sujui hyvin, arki se oli, joka meidät erotti... Mutta mutsiani en kestä kahta päivää edes vaikka olisin kännissä, oli lomaa tai ei.
appivanhempien kanssa tulee riitaa jo yhdessä päivässä. Vaimoa jotenkuten kestää arkisin mutta lomalla kun haluaisi pitää "hauskaa" se ei käy päinsä.