Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi lapset ovat niin ahneita?

Vierailija
28.05.2012 |

Olen tässä viimeisen neljän viikon ajan ollut mukana järjestämässä lastenkutsuja, siis apuna naapureille.

Meillä omat lapset ovat jo niin isoja, etteivät halua enää synttäreitä järjestää.

Mut naapuriessa asuu muutama 4-7v lapsi ja koska olen hyvä leipoja, olen tehnyt leivonnaiset viiden lapsen synttäreille.

Samalla olen auttanut tarjoilun kanssa.



Ja kyllä nykyajan penskat ovat aivan tajuttoman ahneita! Kouraistaan sipsejä kaksi käsin, keksejä otetaan 5-6 kerrallaan, karkkeja tunegtaan taskuihin - siis aivan kamalaa.



Eräillä synttäreillä oli 6 jaffakeksipakettia ja lapsia oli 12 - siis sellaisia jaffakeksipaketteja joissa on kaksi keksilaatikkoa. No, ei mennyt kuin minuutti niin KAIKKI keksit olivat hävinneet lautaselta. Pari lasta alkoi itkeä kun olivat jääneet ilman.

Ihmettelin miten se on mahdollista ja selvisi: muutamalla penskalla oli jopa kahdeksna keksiä kädessä!!!



Samantyyppinen homma jokaisilla synttäreillä, yli puolet lapsista ovat niin sairaan ahneita että jotkut jäävät kokonaan ilman vaikka tarjoilu olisi kuinka ylenpalttista.



Mikä näitä vanhempia vaivaa jotka kasvattavat lapsistaan ahneita pikkupaskiaisia?



Minä häpeän syvästi teidän ja teidän lastenne puolesta koska en usko että itse kykenette edes häpeämään.



Oksettavaa touhua.



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaupassa jos on maistiaisia otetaan aina monta ja tullaan moneen kertaan taas ja taas.

Ja vanhemmat katsovat vierestä kun kultapuudelit ahmivat.

Sairasta!

Vierailija
2/2 |
28.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Apua. En ole huomannut. Aivan nätisti lapset olleet mun lasten synttäreillä.



No esikoisen synttäreillä meno välillä hurjaa, mutta ei ahmimista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi yksi