Kauanko käytitte kondomia suhteen alussa? Kävittekö sp-testeissä?
Kommentit (11)
paljaalla vedeltiin ,kuten sen jälkeen aina ollaan, välillä käytössä oli pillerit ,nyt kolmeen vuoteen ei mitään. Eka kerrasta siis paljaalla.
Sitten hankin pillerit. En käynyt sp-testeissä.
kuukausi?
kävin kyllä testeissä...
vähän myöhemmin...
sit kävi mieskin...
matkaseuraa oli eikä tiedetty kummalta...
molemmat sit soitteli exiä läpi että menkääs testeihin...
vähän niin ja näin sen käytön kanssa (millon oli/muisti tai haki jälkiehkäisypillerin), sit ei enää tarvinnu ku tuli ylläri raskaanks, ja sain klamydian samalla.
poikuus tallella, minulla oli muutama suhde takana.
Käytetään edelleenkin. Ja testeissä molemmat käynyt. Voihan taudit suunkin kautta levitä tai kondomi voi mennä rikki. Ja suuseksissä emme siis kondomia käytä.
sp-testeissä ennen seksin aloittamista. Ja käytettiin kortsua kymmenen vuotta. Sitten alettiin yrittämään lasta.
Sitten kerroin käyttäväni yhdistelmäehkäisypillereitä ja kondomit jäivät laatikkoon.
Kumpikaan ei käynyt tautitesteissä, ei tainnut tulla sellainen edes mieleen. Olemme kumpikin toistemme ensimmäiset.
sitten mies kävi testeissä, itsenikin piti, mutta se unohtui. Kun testeistä tuli ok tulos, vaihdoin pillereihin.
muutama kuukausi ja sitten siirryttiin paljaaseen. Kierukan vaidon takia käytettiin vähän aikaa ja satunnaisesti muutenkin vaihtelun vuoksi.