4 henkinen perhe sai toimeenTulotukea 290e, ok?
Ja riippuen laskuista saamme 250-400 e kk. Tuo 290 e vähän. Miten muilla joilla samankokoinen perhe??
Kommentit (12)
yksinhuoltaja joka oli 3kk ilman minkäänlaisia tuloja sai sossusta 0e ja vittuilua päälle, samaan aikaan puuhailivat lapsen huostaanottoa kun tämä oireili koulukiusaamisen vuoksi. Olkaa onnellisia että teillä sentään on toisenne.
minä, kahden lapsen työtön yh sain 50e/kk.
minä, kahden lapsen työtön yh sain 50e/kk.
Siis noin vähän?? Ja minimaaliset tulot.. Miten pystyit elämään? En kysy pahalla, ihmettelen..
Napurissani asuva terve työtä ja koulutusta vieroksuva somalimies saa kaikki elinkustannuksensa ilmaisksi ja lisäksi näyttämiensä tositteitten mukaan saa verotonta "taskurahaa" 1624.€7kk, joten sosiaalitoimessamme on todella jotai pahasti pielessä, sillä jos suomalaisperhe tai varsinkin yksittäinen suomalaismies pahimmassakin hädässä yrittää hakea apua, niin hänet yksinkertasisesti ohjataan ulko-ovelle ja, jos protestoi, niin soitetaan poliisi ja uhataa 2 v vankeudella vihapuheista. iin eriarvoisia me olemme nykysuomessa vain ihonvärimme perusteella. Valkoinen veronmaksaja saa vain uhkauksia ja kaikki tummat mamut elävät varoillamme kuninkaallista elämää nauttien vähintään tohtoritasoista tuloa vastaavista eduista.
Ei ihme, että koko Euroopassa on nousemassa arabikansojen tapainen kansannousu omien kansalaisten suojelemiseksi. Irvokkainta on, että tämän kansannousun aloittjana ovat juuri nämä erityisetuisuuksia saavat muslimiryhmittymät, jotka eivät ymmärrä omien mieskanslaisten syrjintää.
Pitikö ängetä tähänkin ketjuun vihapuheinesi??
Hyvä työtön.! Tämä on seurausta siitä, että äänestämme T haloslaisia feministejä eduskuntaan ja sitä kautta myös virkoihimme. Suomessa vallitsee feministinen henkinen helvetti, joka on ottanut työkseen sortaa ja syrjiä oman maansa kansalaisia, ja nostaa Jutta Urpilaisen johdolla kaikki ulkomaalaisert tärkeämpään asemaan oman maan kansalaisten rinnalla.
Totuuden puhujien syrjiminen on johtanut siihen, että Euroopassa on syttymässä sukupuolten välinen sisällissota. Tämä ei ole mikään provo, sillä syyllistäminen vihapuhujaksi vain kiihdyttää kyseistä ilmiötä. Keski-Euroopassa on jo huhupuheitten mukaan 10 miljoonaa miestä aseissä valmiina lopettamaan tämän vihapuhetrendin ja syrjimisen väkivalloin. Virkanaisten olisi nyt viimeinen hetki irtisanoutua ja piiloutua, etteivät joudu tähtäimeen. kaikki sorto johtaa aikanaan vastareaktioon ja nyt olemme siinä tilanteessa.
laskukaavoissa on sellainen ero, että jos olet tummaihoinen mamu, niin ensiksi saat etuoikeutettuna jonojen ohi ilmaisen asunnon kaikkine asumiskuluineen ja lisäksi hänelle maksetaan kaikki muut elinkulut ja verotonta käyttörahaa n 1600€/kk. Lisäksi sinut lennätetään sinne hirvittävälle "kriisialueelle" 2 kertaa vuodessa ilmaiseksi tapaamaan sukulaisia saattajien kera. Kuinka moni suomalainen yksinhuoltaja saa sossusta rahat esim maan toisella puolella oasuvan mummon vierailumatkoihin - ei kukaan. Tämä ei ole vihapuhetta, vaan totuus sosiaalikäytännöistä, mikä aiheuttaa kansalaisissa vihatunteita eriarvoistamisen takia.
... äänestämään naista! Nyt saat käsrsiä siitä eriarvoistamisesta, mitä virkanaiset Suomessa harjoittavat ulkomaalaisten hyväksi ja omien syrjäyttämiseksi. Se eriarvoistaja ei olekaan pääministeri Katainen vaan feministinen virkakuntamme. Tämä on totuus. Herätkää ja katsokaa ympärillenne! Katainen joutuu vaan hyppimään seksuaalisten häirintälakien ym feminismin suojelumekanismien ahdingossa naisten pillin mukaan ilman järjen häivää.
mutta kun netissä kiersi jokin aika sitten se Lieksan kaupungin toimeentulotukipäätös niin selvisikö se juttu jotenkin? Oliko se päätös aito? Siinä oli myönnetty valtavia summia harkinnanvaraisena!
Tulonne eivät siis ole tuon enempää sossun määrittelemää minimivaatimustasoa alempana.