Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ei vieläkään raskaana

Vierailija
25.03.2012 |

löytyykö muita epätoivoisia yrittäjiä? Miten minusta tuntuu sitä, että tuttavapiiriin niitä vauvoja vain tupsahtelee tuosta vaan. Kun edellinen on alle vuoden niin on jo melkein seuraava mahassa. Minä en saa sitä ainuttakaan vaikka miten joka kuukausi yritetään. Hoitoihin ollaan pian menossa, mutta ei vain jaksaisi enää odottaa :(

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei onnistu, ei onnistu :(



Kauanko te ootte yrittäneet? Meillä ei oo ihan vielä vuosi täynnä, joten ei olla vielä hoitojonossa. Viime kesänä laihdutin 5kg (normaalipainoon), söin kaiken maailman foolihapot ja rasvahapot, vältin stressiä, söin terveellisesti jne, ei mitään tulosta.



Toivo hiipuu koko ajan. Jos nyt tärppäis, laskettu aika olisi 12.12.12. Se olisi hieno päivä.

Vierailija
2/5 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsekin olin epätoivoinen yrittäjä, vuosia. Hoidoiksi sovimme miehen kanssa vain inssit, no ne on käyty. Sitten tuli aika sopeutua siihen, että raskautuminen vaan ei tule tapahtumaan ja lopettaa yrittäminen. Mitään vikaa ei kummassakaan ollut, ei vaan onnistunut.



Ja voin muuten kertoa - aina sanotaan että "lopeta yrittäminen niin varmaan tärppää". Ei ole tärpännyt silläkään konstilla. ;)



No, tämä pikku loppukevennyksenä vaan. Sinulle ap voimia asian suhteen, yritä pysyä toiveikkaana ja toivon tosi lujasti, että saatte oman pienokaisen. Meille sitä ei ollut tarkoitettu... :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

joita tämä ongelma koskettaa.

Vierailija
4/5 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä alkoi neljästoista yrityskerta. Tässä kierrossa lääkkeet, kohta varmaan alkaa "kunnon" hoidot.



Olen alkanut ajatella ja henkisesti valmistaa itseäni siihenkin mahdollisuuteen, miltä elämä tuntuisi ilman lapsia. Eiköhän kaikesta selviä, ja elämän voi tehdä mielekkääksi monilla muilla tavoin. Otan sitten vaikka kuusi kissaa, perkele

Vierailija
5/5 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ette pahoita mieltänne, kun tiedän hyvin, että tämä ei ole mikään automaatti, joka välttämättä auttaisi yhtään mitään, mutta kerron oman kokemukseni. Me olimme jo luopumassa toivosta lapsen suhteen ja päätimme alkaa tukiperheeksi. Kun lapset olivat käyneet meillä ensimmäisen kerran, niin heti sen jälkeen tulin raskaaksi. Ehkä henkinen paine helpotti, kun näin, että lapsia voi saada elämäänsä muillakin tavoin. Mutta älkää loukkaantuko. Tiedän hyvin, että vain oma kokemukseni.