Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Ovulaatiokivuista?
15.10.2008 |
Kuinka monella esiintyy ovulaatiokipuja? Kuinka kauan kestävät ja kuinka voimakkaita?
Kommentit (4)
mutta kierukan hankkimisen jälkeen kyllä. Tulevat n. kierron puolivälissä ja tuntuvat lieviltä menkkakivuilta. Parina päivänä saattaa juilia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kipua alavatsassa jommalla kummalla puolella, pistävää kipua päivän pari. Kärsin nuorena kovista kuukautiskivuista, nyt ne ovat onneksi kadonneet ja tilalle tullut vähemmän ärtymystä aiheuttavat ovulaatiokivut. Turvotusta on kyllä huomattavissa ennen kuukautisia sekä niiden aikana, sekä mielialan vaihtelua, mutta suklaa pelastaa tilanteen :)
Kierukka nyt poistettu ja sama meininki jatkuu...
t. ap
Alue: Aihe vapaa
mua aina ihmetyttävät ihmiset, jotka valittavat esim. turvotuksesta menkkojen aikaan, joka kuulemma on selvästi nähtävissä (en minä sitä ikinä huomaa, en itsessäni enkä toisissa). Mä en varmaan sitten huomaa raskauttakaan kuin joskus 5. kuulla! :)