miksipä ei tehdä jokin repäisevä irtiotto omaan elämään!
mietin tässä, että oikeasti voisin asua jossain lämpimässä maassa, vuoren rinteellä meren siintäessä taustalla.
miksi ihminen on niin kiinni ympäristössään, tässä arkirumbassa? työ, lasten harrastukset ja kaverit, omat ikääntyvät vanhemmat, tutut ystävät jo kouluajoilta jne. tätäkö tämä elämä on?
onko turvallisuuden tunne tutuissa kuvioissa niin hallitseva, ettei voisi vain miettiä, mitä tämän yhden elämänsä aikana haluaa, muutakin kuin omakotitalon, koiran ja sujuvan arjen
- ja toteuttaa sen!
Kommentit (4)
Pakko päästä pois monista syistä. Mä tarvitse sellainen breikin.
7-8 viikkoa välimerellä. Lähden yksin ja jätän perheeni tänne. Mies hoitaa sillä aikaa sen arjen mitä hoidettavissa on.
Niin itse aion "repäistä", kunhan saan säästettyä rahat kasaan ensin.
Myös kuukausi lomalla jossain maassa vaihdellen paikkoja on virkistävää. Joka vuosi uusi paikka.
Niin itse aion "repäistä", kunhan saan säästettyä rahat kasaan ensin.
Myös kuukausi lomalla jossain maassa vaihdellen paikkoja on virkistävää. Joka vuosi uusi paikka.
Mutta ei vaan ole uskallusta eikä taloudellisia mahdollisuuksia sellaiseen. Tätyyy vaan räytyä Suomessa elämänsä loppuun asti.