Saakohan Victoria nukkua missään välissä
kun kaikki valtionjohtoa myöten tungeksivat vauvaa katsomaan... ja vielä sitä vauvaa kai pitäisi imettääkin... Viime yökin meni synnyttäessä. Voi voi.
Kommentit (3)
eli mitää lapsen syntymään kuuluu hovin tapojen mukaisesti. Kuninkaalliset ovat ymmärtäneet, että traditiot ovat tärkeitä ylläpitää, sillä niihin perustuen hekin vielä ovat olemassa ja saavat elantonsa. Siksi kuninkaallisille on tärkeää traditiot ja julkisuus.
Toinen pakollinen juttuhan, on se synnytyslaitokselta poistumiskuva, jossa vauva poseeraa ensikertaa + ensimmäinen virallinen perhepotretti, ristiäiset jne julkisuus ei ikinä lopu.
Miettikää miltä tuntuu poistua synnytyslaitokselta, kun pitää olla pirteän, hoikan ja edustavan näköinen kuvia varten.
tosin nukkuuhan se vauva aluksi koko ajan.
imetyksen käynnistymisen kannalta olisi tärkeää saada levätä.
tosin ei tuolla linnassa tarvitse itse paljon ruokaa laittaa, pyykätä, siivota... :)
sanoisin että nyt ukot ulos täältä ja ketään ei päästetä sisälle vaikka on hirrrveen suloinen vauva hirrveen nätti jajajajaja