Kehu tai hauku kuivausrumpuasi
Kommentit (11)
Hyvin sekin on toiminut. Tosin käytän melkein vain lakanoiden kuivaukseen. Ja neulepaidoista tulee ihanan pehmeitä.
Ei mitään huonoa sanottavaa. Aivan ehdoton ominaisuus on tuo, että kuivauslämpötilaa pystyy laskemaan alemmaksi. Yhtään vaatetta en ole saanut tuolla rummulla pilattua ;D
http://www.upo.fi/index.cfm/fi/pyykinkasittely/kuivausrummut/t_6010_d/
Kuitenkin suht uusi malli, ostettiin n. puolivuotta sitten. Olen ollut enemmän kuin tyytyväinen laitteen monipuolisuuteen. Ohjelmia on tarpeeksi. Kuivauslämpötiloja paljon, sekä omavalintaisia ohjelmia ja ajastin. Lisäksi tykkään tuosta toiminnosta, että saan kuivan vaatteen sieltä päälle kiireessä kun psitän pikaohjelman. Kuivaa n. 10-15 minuutissa :) Aiempi kuivausrumpu oli Lg, joka jätti pyykin märäksi, eikä muutenkaan pelittänyt niinkuin luvattiin.
kuivausrumpu jotenkin kuluttaa vaatteita??
olematon kuivausrumpu on ihan huippu: ei maksanut mitään, ei huoltohuolia, sähköä säästyy, vaatteet ei kulu ja lapset tykkäävät ripustella pyykkejä -> oppivat kodin askareita. Suosittelen!
Ymmärrätkös, että vaatteiden kuivattaminen sisätiloissa kuluttaa myös energiaa. Se on joidenkin niin pirun vaikea käsittää..
kuivausrumpu jotenkin kuluttaa vaatteita??
Siellä on vuosikaudet pyörinyt samat vaatteet ja hyväkuntoisia edelleen.
ihan huippu, en luovu enää ikinä. silittää myös vaatteet höyryllä, kauluspaitoja myöden. ajattelin ominaisuuden olevan mainoskikka mutta totta on, toimii! HUIPPU.