Mitä tarjoan, antakaa vinkkiä!
Ruokavieraita, jotka syöneet meillä jo suunnilleen "kaikkea". Jotain aika tavallista, muttei nyt silti jauhelihakeiton tyyliin arkista kumminkaan. Vieraat ovat porukkaa, jonka mielestä ruoka kuin ruoka on mautonta, jollei siinä ole natriumglutamaattia, joten jonkin valmiskastikkeen tai muun tekomaustesössön joudun siihen lykkäämään, oli ruokalaji mikä tahansa... Kyse ei heillä ole mausteen määrästä, vaan ovat tottuneet niin eineksiin ja valmismössöihin, että parhaitenkaan maustettu ensiluokkaisista aineista tehty ruoka ei tuota juuri edes kiitosta ja näyttävät naamallaan jos ei maistunut hyvältä = natriumglutamaatilta.
Kommentit (2)
se nyt yleensä kelpaa melko monelle, jos nyt eivät sitten karppaajia ole. jauhelihakastikkeenhan voi sitten tehdä valmiista tomaattikastikepohjasta.
Jaapa jaa, mitä tuota sitten sinua neuvomaan. Osta Saarioisen lootaa ja tarjoa sitä, eipä tarvitse naamallaan näyttää muuta kuin että "mm, ompa maistuvaa".