Mies valittaa kun seksiä liian vähän,lähestyy kuitenkin näin!!
Seksiä on noin kerran viikossa ja mies on valittanut jo pitkään, että se on liian vähän.
Miehen tyyli lähestyä minua on minusta ärsyttävä ja vie loputkin halut. Mies EI YMMÄRRÄ tätä.
Meillä on 1,5-vuotiaat kaksoset, jotka oli eka kerta yökylässä perjantaina. Saimme siis nukkua yön rauhassa.
Mulla on vähän flunssaa ja illalla palelin ja olin huonovointinen. Mies silti kysyi, voisiko "nylkyttää pikaisesti".
Sanoin että ei pysty, ei todellakaan.
Klo 8 heräsin siihen että mies vehje pystyssä nosteli peittoa ja tuijotti takapuoltani. Kysyi, että voisiko tulla sisälleni.
Sanoin, että ei NYT, haluan nukkua katsotaan sitten myöhemmin, meillä on myöhemminkin aikaa.
Mies sitten runkkasi vieressäni ja jatkoi uniaan.
Hohhoijaa. Olenko outo kun mua lähinnä ahdistaa tällainen käytös ja asenne?
Kommentit (11)
Miksi mies olettaa jos letkauttaa "saanko pillua" niin sillä sekunnilla ollaan kosteina haarat levällään. Mulla ainakin vaatii pikkusen enemmän ja hyväilyjä yms.
Et ole outo, ymmärrän täysin.
Jankutat samaa miehellesi, että et syty tuommoisesta, jos haluat niin sen eteen saat tehdä vähän enemmän. MUTTA sinunkin pitäisi tehdä alotteita, voi miehesi olla epävarma kun torjut häntä. Eikä osaa sanoa, tehdä oikein...
Ja olis nyt painunut vaikka vessaan runkulle.
Kuvottava mies. Mulla tosiaan menis halut kans. Ymmärrän sua ap täysin.
Tästä alotuksesta mua jäi ihmetyttämään ainoastaan se, miten tuommonen mies saa seksiä JOPA kerran viikossa. Ei kai tuommosesta kukaan nainen tykkää :(
Ei mitään ihmeellistä siinä että tollainen ei kiihota...
Itsekkin,nainen siis olen,joskus lähestyn panetuksessa miestä juuri jollain naurettavilla repliikeillä("hei mitä jos nussittais") ja mies järkyttyy... useimmiten toki suostuu,varmaan juuri siksi kun arvelee että miehen pitää tyydyttää naisensa tms..
Pelle mies sulla.
Nylkyttää? Mies pitää sua seksivälineenä kuule, ei muuta.
Ahdistaisi aivan sairaasti tuollainen. Onko se aina ollut tuollainen?
ja meillä on seksiä monta kertaa viikossa. =D kyse on siitä, että meillä on samanlainen sairas huumorintaju. ymmärrän silti täysin, jos ap. ei väsyneenä ja kipeänä innostu nylkyttämisestä mitenkään erityisesti. ei tarvitsekaan.
Mutta ei meilläkään ihan vierasta... En tiedä, olen ajatellut että tämä on ratkaisematon ristiriita, ja se joustaa joka pystyy. Jos tuntuu siltä, ettei itse kestä ei jaksa ei voi, niin sitten ei jousta. Jos taas pystyy ajattelemaan että olkoon tämän kerran, niin antaa mennä vaan ja ehkä voi sen jälkeen yrittää vähän aikaa hyvällä keskustella miehen kanssa asiasta, kun mies on hetkeksi ainakin saanut paineensa purettua.
Varmaan teilläkin on molemmat vähän vähillä unilla ja stressaantuneita, silloin ei oikein kummaltakaan voi odottaa täydellisen empaattisia suorituksia, ei vaimolta joka on kipeä ja haluaa nukkua, eikä ehkä siltä mieheltäkään sitten kuitenkaan.
Kai olette puhuneet jotain asiasta?
Siis kai sinä nyt sanot, ettei tuollainen kiihota eikä kiinnosta?
Jos et vielä ole puhunut, koita nyt avata suusi ja snaoa millaista seksiä ja ylipäätään lähestymistä haluat ja toivot.
Kyllä todellakin sanoisin itsekin ei tuollaiselle miehelle.