Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vaatteiden sovitus myymälässä

Vierailija
31.10.2026 |

Kävin pitkästä aikaa sovittamassa vaatteita myymälässä ja kotiin päästyäni oli pakko heittää omat vaatteet pesuun ja mennä suihkuun.

Tuli jotenkin tosi ällö olo. Kaupan vaatteet haisikin ihan hyttysmyrkylle.

Ei sitä nuorempana tuollaisia miettinyt ja ihan huoletta sovittelin kaupoissa vaatteita, enkä pistänyt edes uusia pesuun. Miten sitä vuosien karttuessa onkin tullut herkemmäksi tuollaisille asioille. Onko joku muu huomannut itsessään samaa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi menet kauppaan ostamaan vaatteita, olisit ostanut niitä omia vaatteita, samanlaisia kuin ennenkin. Vai mistä olet ne omat haisemattomat vaatteet saanut, jos et kaupasta?

Vierailija
2/2 |
31.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä sinä oikein höpötät, enhän minä mitään tuollaista ole puhunut😅 joo, ostin yhden topin, mutta se käy kyllä vielä pesussa ennen käyttöä, joten no worries. Ihan vaan epämukavasta kokemuksesta puhuin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kuusi