Vein naisystävän luontopolulle, mutta se ei muuta tehnyt kuin puhunut kokoajan työasioista
Sitten suuttui, kun sanoin että voisitko nyt jo lopettaa ja keskittyä johonkin muuhun.
Taisi olla viimeinen kerta.
Kommentit (11)
En osaa puhua tälle mielikuvitusnaiselle suoraan. Siksi kysyn palstalta.
Ap
Ekana pitää saada purkaa mieltä painavat asiat, että voi rentoutua. Sinä pysyt sinkkuna tuota menoa.
Vierailija kirjoitti:
En osaa puhua tälle mielikuvitusnaiselle suoraan. Siksi kysyn palstalta.
Ap
Unohdit mainita persut ja incelit.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
En osaa puhua tälle mielikuvitusnaiselle suoraan. Siksi kysyn palstalta.
Ap
Unohdit mainita persut ja incelit.
En elä sinun elämää
Ap
No olipa ikävää ettei luonto Kiinosta.
Olisit alkanu puhuu sun ja exien entisestä seksielämästä ja kattonu mitä tapahtuu.
Tämän takia tykkään seurustella vähän yksinkertaisempien naisten kanssa. Päiväkotitätien, sairaan/lähihoitajien, opettajien jne. kanssa. Hekin toki höpöttävät kaikenlaista, mutta yleensä jonnin joutavia asioita eikä haittaa jos en kuuntele.
Mies
Mistä sen olisi sitten pitänyt puhua? Ilmeisesti mielessä ollut työasiat olivat hänen tapa saada purkaa stressitasoja ja luonnossa liikkuminen auttoi häntä purkamaan niitä.
Miten kestät jos se puhuu aina noita juttuja. Kotonakin. Tulisin hulluksi jos joku mies jauhaisi työasiaa. Hyvä että käsittelee, jos ne asiat vaivaavat, mutta miksi se olisi kumppani. Ja onko ala sopiva.
Millaisia kysymyksiä esitit hänen arjestaan, unelmistaan ja harrastuksistaan? Vai oliko deitit häneltä soolosuoritus puhumisen osalta?
Vein minäkin naisen luontoon. Ei se auttanut hän löysi sieltä takaisin.