Laakson sairaala
Laakson sairaalassa on vaihtunut Ylihoitaja ja meno on mennyt käsittämättömäksi despoottitouhuksi. Tämän hetkinen yh on tehnyt työskentelystä todella turvatonta. Kyseinen muija heittää pihalle porukkaa ihan huvikseen, käyttäytyy täysi än asiattomasti hoitohenkilöstöä kohtaan, esimerkkinä kommentti kansliassa istuvalle ja kirjaavalle hoitajalle: "jos ei työt maistu, voit varmasti vaihtaa työpaikkaa". Hän lisäksi katselee lääkehuoneen kameroiden valvontanauhoja, vaikka tämä on laitonta.
Nyt ihmiset olkaa tarkkana, vaikka työllisyystilanne on mikä on, älkää hakeutuko kyseiseen sairaalaan töihin edes siihen uuteen. Aiheutatte itsellenne vaan hallaa, silllä kyseinen yh on patologinen n#rsisti, eikä häntä kiinnosta alaistensa hyvinvointi. Oh:t on myös valjastettu noudattamaan hänen diktaattorimaista käsikirjoitusta. En suosittele missään nimessä kyseistä sairaalaa työpaikkana, äänestäkää jaloillanne.
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Ei kun kaikki vaan sinne ja laittamaan eukko kuriin.
Just näin!
Oon huomannu. Vaihdoin työpaikkaa just tästä syystä. Eikä johtavaa Ylihoitajaa tai johtavaa ylilääkäriä kiinnosta useista valituksista huolimatta mitä tämä nainen tekee. Aviin on valitettu ja myös rikosilmoitus tehty noista valvontakameroista. Hullu mikä hullu. Tää tyyppi on jo aiemmin ollut yh samassa sairaalasa, mut siirretty toisiin tehtäviin asiattoman käytöksen vuoks, mutta silti valittiin uusiks. Ja sama jatkuu.
Hyvä kun levität sanaa, jos tosiaan on totta.
On totta. Kuten myös tuo kommentti siitä, että on jo aiemmin pistetty pihalle huonon käytöksen vuoksi. Mielestäni kaikki vaan sanaa levittämään.
Siitä johtajasta on tehty rikosilmo vähän aikaa sitte. Joten lähtekää kaikki pois. Rotatkin jättää uppoovan laivan.
Kannataisiko tehdä jokin valitus ylemmälle taholle
Apua 😅 luulin mun tän hetkinen harkkapaikka kamala, mut toi pahempi
Eikö ne a r A bit murhannut vanhuksia siellä ? Nimellä korona tai joku muu JUUDAS ISKARIOT .
Töissä tehdään töitä tietysti . Kirjaaminen kun on työhön kuuluvaa mutta ei koko päivää voi istua kun pitää ihmisiä hoitaa .
Ei kun kaikki vaan sinne ja laittamaan eukko kuriin.