Mieheni aloitti vaimonsa kanssa kuolinsiivouksen
Varmasti tässä on jonkinlainen sukupolvienkin ero. Minä olen kasvanut siihen, että kaikkea hamstrataan, koska joskus sitä voi vielä tarvita. En ole minkään sortin konmarittaja.
Kommentit (18)
Miehesi aloitti vaimonsa kanssa….?
Miten se sitten voi olla sun mies, kun kerran sillä on jo vaimo?
Mulla olisi hirveä himo tehdä jonkin sortin kuolinsiivous, mutta kun en mistään raaskisi luopua, niin se hidastaa hommaa.
Olen hänen miesystävä
mieheni on bi.
Kannattaisi erota miehestä jolla on vaimo.
Vierailija kirjoitti:
Kannattaisi erota miehestä jolla on vaimo.
Meinaan: sinä olet silloin liikaa.
Vierailija kirjoitti:
Olen hänen miesystävä
mieheni on bi.
Olkoot, jätjestely on sairas.
Anoppi ja appiukko saisi myös aloittaa. Ihan rojua ja rojua siellä vaan lojumassa. Anopille vessassa varmaan 80 hiustenkiharrinta, varmasti -70 luvulta lähtien. En tiedä käyttääkö edes uusinta. Yökylässä kun käyt, saat tyynyliinan mistä näkee läpi. Uudempiakin hänellä on,mutta kun ei heittele vanhoja pois. Saunassa kymmenen löylykauhaa ja huoh mitä kaikkea.
Vierailija kirjoitti:
Olen hänen miesystävä
mieheni on bi.
Tietääkö miehesi vaimo sinusta?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kannattaisi erota miehestä jolla on vaimo.
Meinaan: sinä olet silloin liikaa.
Ehkä tässä kuolinsiivouksessa onkin tarkoitus konmarittaa ap.
Miehesi? Eihän se voi olla sun mies, jos sillä on jo vaimo, vai onko XS-vaimo? Aika sekavaa settiä!
Ettei vaan mene arvotavaraa haaskaan ja alihintaan. Hengenlähdön stressissä on moni isot rahat arvotavarojen myötä hukannut. Kyllä kuolema osaa ja kehtaa omansa ajallaan noutaa, olipa tulevan kalmon maallinen asuinpesä sitten missä kunnossa tahansa.
Komiampi se on tavaravuoren laelta ikuisuuteen loikata kuin matottomalta permannolta typötyhjässä olkkarissa.
Kyllä ne pesänjakajat sitten jakaa mitä jaettavaa on näkösällä ja viinakaapissa.
Oletko toinen vaimo vai sivusuhde?