Onko tavallista että lestadiolaisperheen lapset kiroilee ihan hirveästi?
Kommentit (6)
Mistä perkeleestä nuo saatanan kakarat on oppineet kiroilemaan noin helvetisti, ihmettelee perheen isukki.
No en itse ole koskaan tavannut tuollaista lestadiolaisperhettä, mutta vl-yhteisön sisälläkin on kaikenlaisia piirejä ja porukoita ja perheitä, että kaipa sinne tuollainenkin perhe mahtuu.
Sen siitä voi saada kun lapsilta kielletään TV:n katsominen, joutuu luuhaamaan epämääräisten kavereiden kanssa ulkona ja opettelemaa isommilta pojilta pahoja tapoja. 😁
Ei ole tavallista et kukaan lapsi kiroilee.
Teitkö pilkalla?
Ne käyttää toisista ihmisistä todella törkeää kieltä, siis suorastaan kauhistuttavaa. Tavalliset kirosanat eivät ole mitään sen rinnalla miten nuo puhuvat muista varsinkin takanapäin. Erityisesti ei-omista-lahkolaisistaan, mutta myös niistä.
Kyllä, kiroilee ja tupakoi.