Ylensyömistä... syömishäiriö?
Syön joka ilta lasten mentyä nukkumaan niin paljon että vatsaan koskee ja tulee huono olo. Rahaa kuluu tolkuttomasti ruokaaan ja lihon noin 10kg puolessavuodessa tahtia :( Kestänyt jo 3 vuotta ja olen jo niin sotanorsu etää jotain pitäisi tehdä. En oksenna yms, mutta paino ja ruoka kokoajan mielessä. Nuorempana olin todella hoikka
Kommentit (6)
Sattuu polviin kokoajan seisoessa ja verenpaineet ja kolesteroli pilvissä. ap
Varaa aika jo huomenna.
Hävettää toh
Ja sitten kun se nuori jolppi sanoo, että sun pitää vaan vähän kattoo mitä syöt, niin sanot, että käyt täällä niin kauan, että saat lähetteen psykologille.
En edes jaksanut yhtä peliä pelata wiillä muksun kanssa tänään. Onneksi sitten isompi sisarus suostui pelaamaan nuoremman kanssa.
ap
Ja sitten kun se nuori jolppi sanoo, että sun pitää vaan vähän kattoo mitä syöt, niin sanot, että käyt täällä niin kauan, että saat lähetteen psykologille.
ihan BED-syömishäiriöltä, binge eating disorder. Hakeudu lääkäriin, ennen kuin teet itsellesi peruuttamatonta haittaa.