Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi Sunantie 14 osoitteesta on niin paljon asuntoja myynnissä?

Vierailija
11.01.2012 |

.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuosta osoitteesta. Onko se paljon? Kerrostaloista voi hyvin olla kohtalaisen tiheästikin asuntoja myynnissä: Paljon asuntoja, joten yksittäinen asunto ei välttämättä ole myynnissä usein. Toisekseen pienet kerrostaloasunnot vaihtavat usein omistajaa jo siksikin, että monelle sellainen on enemmän tai vähemmän väliaikainen asunto, harva asuu sellaisessa varsinkaan samassa vuosikymmeniä.

Vierailija
2/4 |
11.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai kalliit remontit tulossa, ja yritetään päästä alta pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taloihin on jo tehty hissiremontit, piharemontit, sähköremontit ja LVI-remontit. Ei ole tainnut ihan priimaa pukata...



ap

Vierailija
4/4 |
05.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tainnut äskeinen kirjoittaja tietää mistä kirjoittaa. Talossa on tehty normaalit hissihuollot. Piharemonteista ja sähköremonteista ei ole kuulunut mitään. Lvi-remontti on tehty käsittääkseni yhdessä asunnossa asukkaan itseaiheuttaman vesivahingon takia.



TODELLINEN SYY MIKSI SIELLÄ ON ASUNTOJA MYYNNISSÄ ON, ETTÄ useat asunnot olivat alunperin osaomistusasuntoja. Osaomistusasunnon "pakollisen omistusoikeusjakson jälkeen" asukkaat myyvät omansa pois.



Tiedän tämän, sillä asun talossa itse.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan viisi