Miten voi lopettaa Vinted tilailun?
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Miten niin tilailun? Sinä ostat sieltä.
Tilailen tuotteita niin
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Miten niin tilailun? Sinä ostat sieltä.
Tilailen tuotteita niin
Tee niinku muut naiset että käytät ne rahat terapiaan, eli maksat siitä että joku jaksaa kuunnella sun paskajuttuja. Sitten vain kon-maritat, alat minimalistiksi ja meet joogatunneille, jotta opit hyväksymään sen että sun tuleva sielunkumppani on kissa (tai koira), mutta ei ihminen.
Toisten käytettyjä kamoja? Mikä niissä viehättää? Puuttuuko sulta jotain?
Vierailija kirjoitti:
Toisten käytettyjä kamoja? Mikä niissä viehättää? Puuttuuko sulta jotain?
Saa vaateita halvalla
No ainakin itsellä vähentyi Vintedointi kun poistin omat korttitiedot sieltä muistista, ettei voi vaan napsutella "osta" kaikkeen mikä kiinnostaa.
Poistin myös sovelluksen kokonaan ja kirjauduin ulos selaimessa vintedistä.
Katson tuottehia nykyään siis vaan selaimen kautta, mutta se käyttis on ihan hanurista jos ei ole sisään kirjautuneena, niin tosi nopeasti unohdin koko sivuston. Käyn etsimässä sieltä tarpeellisia juttuja enää tosi harvoin ja yleensä en edes jaksa ostaa mitään.
Ekan kuikauden jälkeen myös havahduin siihen että loppukuusta oli vielä satanen tilillä, yleensä palanut viimeisetkin roposet johonkin turhaan nettishoppailuun. Satkusta tuli hyvä mieli 🤗
Lataa Stylebook-app ja kuvaa sekä järjestä jo omistamasi vaatteet virtuaalivaatekaappiisi. Anna appin tehdä sinulle niistä jo olemassaolevista vaatteista si uusia yhdistelmiä.
Ala suunnitella kerran viikossa omista olemassaolevista vaatteistasi vaateyhdistelmät vaikka koko viikoksi. Pidä appissa vaatepäiväkirjaa ja ota ensin tavoitteeksi pitää sitä 30 päivää ja olla edes sortumatta Vintedin katsomiseen.
Sen jälkeen palkitset itsesi jollain muulla kuin vaatteella tai asusteilla. Sitten otat tavoitteeksi pitää seuraavat 30 päivää vaatepäiväkirjaa Stylebookissa ja palkitset taas itsesi. Kun saat täyteen 100 päivää, voit palkita itsesi vielä suuremmin.
Kun sinulla on kasassa 365 päivää, olet parantunut ostosriippuvaisuudestasi ja kehittänyt itsellesi paljon hyviä ja ekologisia tapoja hoitaa pukeutumispolitiikkasi. Ostosriippuvuus on yksi riippuvuussairauden muoto. Siitä keskustellaan ainakin Paihdelinkin keskustelufoorumilla.
Aika kuopata Vinted. IL uutisoi alustaa käyttävien myyjien ja ostajien oksettavasta toiminnasta: https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012100252.html
”Ilmoituksissa myydään kuvien perusteella lasten leluja, mutta kuvien yhteydessä olevat myyntitiedot ovat hyvin outoja. Niissä kuvaillaan pituutta sekä ikää ja luonnehditaan leluja ”terveiksi”.
No nyt on sairasta! Miten noi pervot saisi kiikkiin? Hyi hele mitä touhua 🤢😪
Miten niin tilailun? Sinä ostat sieltä.