Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Hyvä parturi pienelle lapselle Helsingistä tai Espoosta?
30.10.2011 |
Kyseessä pienen, aran lapsen ensimmäinen parturikäynti jolle äiti haluaisi kivan hiusmallin..
Kommentit (3)
Siellä oli kanssa maahanmuuttajakampaaja, mies, ehkä jostakin pohjois-Afrikasta. Leikkasi tosi nopeasti ja osasi jutella kivasti lapsen kanssa, tosi hyvin meni! En tiedä onko enää siellä töissä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Meillä kampaajakäynnit hoitaa mies tai vielä parempi, ystäväni. On mun kanssa muutenkin kaikista uhmakkain, joten erityisesti vieras (ystävä) on erinomainen kaveri parturiin. On sen verran kauhuissaan, että istuu hievahtamatta sen 6-8 minuuttia... Jos mä olisin paikalla, niin show:han siitä tulisi.
Alue: Aihe vapaa
Meillä etsittiin pitkään meidän pikkuiselle parturia. Hän on arka ja ei halunnut nähdä itseään peilistä. Leikkaaminen onnistui mainiosti kyllä, kun vaan sai istua tuolissa selkä peiliin päin. Mut arvatkaapas vaan, että suostuiko yksikään parturi näin leikkaamaan? Ei tietty, kun on kuulema huono asento ja eivät osaa jne... Onneksi löydettiin ihana maahanmuuttaja-kampaaja tuosta Sellosta ja ollaan siellä nyt käyty! Kerrassaan upea fiksu nainen tää kampaaja. Harmi vaan että on aloittanut nyt hienot englanninkieliset opinnot ja tekee kampaajan hommia paljon aikaisempaa vähemmän opintojensa takia.
Pienen lasten hiuksien leikkaajia on tosi vaikea löytää kyllä. Täältäkin kyselin ties mitä suosituksia, mutta en niidenkään perusteella kyllä löytänyt hyvää, vaikka ajettiin niiden perässä hyvin pitkiä matkoja ympäri Espoota.