Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joulupukin ( nyk. Kansanedustaja) koulutus

Vierailija
02.04.2026 |

Joka kerta kun näen hänen juttujaan mietin miten vähän me äänestäjät edustajilta vaadimme. 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän se ole edes mikään joulupukki, vaan valetonttu (mikäli Koposeen viittaat). Järjen jättiläinen kuitenkin ;-D

Vierailija
2/4 |
02.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

^Eikä voi sanoa "miten vähän me äänestäjät edustajilta vaadimme" - mä ainakin vaadin paljon enemmän kuin rahahuijauksia ja tekopartoja ;-) 

Tietenkin ihmetyttää ketkä tuota on äänestäneet, on vielä mun vaalipiiristä... 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama kun maurilla. Suomen uutisisa brother joskus vaatinut parempaa koulutusta Suomeen. Miksi ihmiset äänedtää öyhöttäjiä? Yks on silmänvääntelijä sebu ( yhden asian mies)  ja juho, dildomies.

Vierailija
4/4 |
02.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaalit on tulossa.  Öyhötys lisääntyy.  Yksi varma aihe heillä on joka vetoaa heidän äänestäjiinsä joita ei kiinnnosta kuin se kun eivät ymmärrä ihmisten arkeen oikeasti vaikuttavista asioista. 

Pienpuolueet yrittää sitten  yleisesti tokotuksia vastustamalla, laajentaneet sen kaikkiin annettaviin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kahdeksan