Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko hallituksen tekemät leikkaukset Purran leikkauslistalta?!

Vierailija
16.03.2026 |

??

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

On ne. Tietää koska ne ei toimi.

Vierailija
2/2 |
16.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

No nyt oli asiallinen kysymys.

Kaikki leikkaukset on koko hallituksen aikaansaamaa, ei jonkun yksittäisen ministerin. Purra on vastuuministeri. Ennen vaaleja Purran vaaliteemana taisi olla suomen talous myös, eli kyllä se tavallaan on myös Purran listalla.

Mutta siis kaikki neljä hallituspuoluetta ovat noi hyväksyneet. Työelämän muutokset, on kokoomuksen ikiaikainen toive. Persut myötäilee sitä nyt, koska saavat sitten sisäisen turvallisuuden omiin käsiinsä.

Muutokset rikoslakiin ja maahanmuuttoon voi käydä katsomassa eduskunnan omilta sivuilta. Sieltä löytyy kaikki, ja niitä on paljon.

Mikään puolue ei koskaan saa kaikkia tavoitteitaan läpi missään hallituksessa. Jokainen joutuu tinkimään jostain. Se on kompromisseja, ja vaihtokauppoja kaikissa hallituksissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi viisi