Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lindexillähän on tosi kauniita lastenvaatteita!

Vierailija
14.10.2011 |

Muistin silloin kun esikoinen oli vuoden pari (on nyt 7) niin lindexin lasten vaatteet oli rumia ja aika halvan näkösiä rynttyjä. Nyt siellä on tosi sieviä ja raikkaita vaatteita!

Erityisesti ne velourhousut, joita saa usein ota 3 maksa 2 tarjouksella on hyviä ja laadukkaita

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. bodyt on paaaaljon laadukkaampia kuin H&M:n vastaavan hintaiset.

Vierailija
2/6 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

laadultaan ja myös ulkonäöltään. En kuitenkaan raski ostaa niitä oikean hintaisia vaatteita, ostan aina alesta. Liekö olen pihi sitten.. :)



Mutta sieviä vaatteita ja värit on ihanat

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin esikoiselle juurikin H&M merkin vaatteita lähestulkoon aina. Nyt tytölle ostan melkein vain lindexistä, kun perusvaatetta ostan. ja ne on tosiaan laadukkaampia kun tuon toisen ruottalaisen valmistajan :)

Vierailija
4/6 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kappahlin vaatteet ei oo kovinkaan kummosia, paitsi ne perus raitapaidat, niissä on herkullisia värejä. H&M:N vaatteet on sieviä ja laadultaan samanlaisia kuin lindex, mutta jotenkin lindexin vaatteet on "lapsellisempia" kun h&m:llä on liian trendikkäitä

Vierailija
5/6 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kauniimpia kuin m&i ja edullisempia.

Mutta en kauheesti ostele lindexiäkään. Mut noin vertauksena kun samantyyppisiä vaatteita ovat

Vierailija
6/6 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suunnilleen kaikki oli HM:ltä ja ne olivatkin tosi laadukkaita. Ne olivat niitä Logg Baby -vaatteita. Ne mitä on esikoiselta säästössä on edelleen nukattomia ja muotonsa pitäneitä.



Nyt tosiaa tälle toiselle on suunnilleen kaikki Lindexiltä. Kivan näköistä, mutta ei mielestäni niin laadukasta. Viimeistään sitten, kun siirrytään siitä pienten New Baby -valikoimasta isompiin kokoihin, nyppääntyy viimeistään toisessa pesussa =(



Mistähän saisi tosi hyviä perusvaatteita, jotka säilyisi vähän parempana?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi seitsemän