Suositelkaa juhlienviettopaikkaa Helsingin keskustassa
Suunnitelmissa on järjestää noin 15 ystävälle rennot juhlat Helsingin keskustassa. Paikkana voisi olla vaikka jonkun ravintolan kabinetti, jossa olisi juhlaväelle tarjolla pientä purtavaa noutopöydästä.
Missä ravintolassa tällainen onnistuisi?
Kommentit (10)
Tarkoitus on siis, että emme aio syödä kunnon illallista vaan toivoisin että käytössämme olisi kabinetti jossa olisi meidän porukallemme jotain pientä naposteltavaa ja juotavaa. Juhlat on tarkoitus järjestää lauantai-iltana ja jatkaa siitä jonnekin baariiin.
ap
noilla on ainakin kabinetti ja naposteltavia juttuja:
http://www.ravintola.fi/gringos_locos_helsinki/listat/491
Muut kabinettipaikat jotka tulee mieleen on ruokapaikkoja, joissa pienemmät syötävät on alkupaloja.
muuten hyvältä mutta toivoisin että käytössämme olisi erillinen tila/kautta huone ja gringos locosissa ei käsittääkseni ole sellaista?
ap
Olen ollut nimenomaan siellä kabinetissa, se on erillinen tila. Mutta katoin, että tuolla sivulla ei lue mitään siitä. Soittamalla varmaan selviää.
on kivoja, eri kokoisia kabinetteja, joihin voi tilata buffan.
Jos haluat tuoda ruoat itse, kannattaa googlata juhlatiloja, niitä löytyy stadista pilvin pimein.
Olen ollut nimenomaan siellä kabinetissa, se on erillinen tila. Mutta katoin, että tuolla sivulla ei lue mitään siitä. Soittamalla varmaan selviää.
Kiitos vinkistä! soitan sinne huomenna.
Muitakin ravintoloita saa vielä ehdottaa.
noutopöytään antipastoja. Kabinetista hienot näkymät Vanhalle ylioppilastolle, Manskulle ja Aleksille.
kaikkia vastaajia! Näistä ehdotetuista paikoista todennäköisesti löytyy sopiva tila juhlia varten.
Haluat siis varata vieraille kabinetin mutta toivot, että ravintolassa on muuten noutopöytä, että vieraat syövät samaa ruokaa kuin muutkin ravintolan asiakkaat?
Mun mielestä noita noutopöytiä on lounasaikaan tai erikseen tilauksesta ja jälkimmäisessä tapauksessa etsisit siis paikkaa, jossa on sekä ruokailutila että ruoat vain sinun vieraillesi.