Anna-kaisa Pekonen pöyristyi vasemmiston somekirjoittelusta: Raakaa, typerää ja ÄÄRIMMÄISEN sivistymätöntä
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/94f027c8-2ddd-4dfb-9a65-dd9b7ef4b….
Pekonen kysyy iltalehdessä kauhistuneena mistä nämä vasemmistolaiset narsistit ja raakat koulukiusaajat ovat ryömineet esiin, jopa oikeistolaisiksi miellettyjen tavallisten ihmisten perheitä ja lapsia uhkaillaan vasemmiston toimesta somessa!
Muistakaa Pa tämänkin palstan lukijat aina laittaa vihapuhe ja uhkaukset poliisille, tämäkin palsta kovasti rauhoittuu aina kun palstan vihapuhujalla on pidempi porttikielto
Lainaus:
Kansanedustaja jakoi vauvauutisen Päivityksen alle ilmestyi uhkaavia kommentteja, jotka järkyttävät
Pekonen: järkyttävää ja täysin pöyristyttävää vasemmistolta!
Kommentit (3)
Epäasiallista kommentointia Bergbomin iloiseen perheuutiseen, mutta jotenkin älyllisesti epärehellistä Bergbomilta nostaa uutisessa kepun, vihreiden ja vasemmiston kannattajat ja viitata myös Purran saamaan palautteeseen.
Persut toivat vihapuheen Suomen politiikkaan ja kannattajansa ovat vastuussa suurimmasta osasta internetin törkyosastosta. Jutussa ovat muka huolestuneita keskustelukulttuurin tasosta ja pohtivat, mitä sille voisi tehdä - niin mitäköhän?
Äärivasemmistossa nyt puoluejohtajatkin syytteessä vihapuheesta, rasismista ja seksuaalisesta väkivallasta
Pitääkö sitten järjestää meidän muiden vasemmistolle vihapuhumattomuuskoulutusta?