Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lyön hanskat tiskiin, en hae enää töitä ja annan mennä kaikki päin persettä

Vierailija
19.09.2008 |

menkööt laskut ulosottoon, rapistukoon koti. Yritin leikata ruohoa ja leikkuri ei käynnisty, olkoon nurmikko pitkänä. Enkä mene tänään vanhempainiltaan, ei siellä minua tarvita...Ei tässä maailmassa minua tarvita ainakaan kodin ulkopuolella. Nyt loppui reippaus, ystävällisyys ja yrittäminen.MINÄ LUOVUTAN ja osittain kiitosta siitä av-ilkeille mammoille.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

keskustelua, minut haukuttiin suuremmalta osin. Kyllä kannustavia ja ymmärtäväisiä viestejä sai lukea.



En yksinkertaisesti pärjää tässä maailmassa..työelämässä olen pärjännyt joustavalla ja postiivisella asenteella. Ne jotka menestyy on selkäänpuukottajia ja oman häntänsä nostavia ja pahimmissa tapauksissa toisten ideoiden varastajia.



ap

Vierailija
2/3 |
19.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lyötyä ei pitäisi lyödä. Silti lyödään.



En osaa muuta sanoa kuin voimia!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

oikeasti masentua, tämähän on kuin korppilauma kaatopaikalle rääkymässä. Oikeesti jos tuolta tuntuu, niin hommaat keskusteluapua vaikka auttavasta puhelimesta, srk:sta, ellei sellaista kaveria löydy, jolle voisit puhua. Anna sen nurmikon nyt olla ja painu sinne vanhempainiltaan, niin saat vähän muuta ajateltavaa! Nyt et luovuta! Kyllä se elämä vielä hymyilee, niin on mullekin käyny!!Toivon, että asiasi alkavat järjestyä!