Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Häissä teemana venetsialaiset karnevaalit/naamiaiset!

Vierailija
10.10.2011 |

Vieraille jaetaan naamari/sellainen silmänaamari juttu:D ja meillä on tarjoilijoilla teeman sopivat naamarit/asut, on myös ihmis patsaita, tulennielentää ja akrobaatti. Millaisen kuvittelet juhlatilan olevan? millaiset koristeet pöytiin? millainen valaistus?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa kamalalta, minä en tuollaisiin sirkushäihin menisi.

Vierailija
2/4 |
10.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tila 1500-1700-luvulla rakennetun palatsin sali, isot kynttiläkruunut, seinämaalaukset. Vieraat eivät välttämättä istu pöydissä. Viereisessä salissa barokkiorkesteri soittaa ja vieraat tanssivat sarabanda. :)

Miksi ihmeessä tuo teema? Tapasitteko tai menittekö kihloihin Venetsiassa karnvaalien aikaan, merkitseekö se perinne teille mtään, tunnetteko sitä edes ("sellainen silmänaamari juttu")?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
22.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hieno teema! Älä kuuntele muiden pahoja puheita. Kaikilla on oikeus viettää juhlansa miten viettävät vaikka alastomat häät heinäpellolla!

Vierailija
4/4 |
22.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap. Vietittekö venetsialaiset häät vai saiko avpalstan kommentit muuttamaan mielesi? :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kolme