Peniksen keskimitta Suomessa vs palstatotuus
Netti kertoo parin vuoden takaa, että peniksen keskipituus Suomessa on 13,16cm ja ympärysmitta keskimäärin 11,6cm. Nämä siis virallisia mittoja. Suomalaisten keskipituus ja keskimääräinen ympärysmitta ovat melko lähellä koko maailman keskiarvoa. Penisten kokovertailussa eri maiden kesken Suomi sijoittui vuonna 2023 maailmassa sijalle 54.
Palstatotuus on kuitenkin jotain ihan muuta. Täällä vain pienimunaisimmilla on alle 15cm ja keskimitta heiluu siellä 18cm tuntumassa ja nekin paksuja. Oikeasti koko maailman tasolla yli 80%:lla on alle 15cm.
Olisi mielenkiintoista kuulla oikeilta naisilta, että millaisia kokemuksia teillä on kokojen osalta? Ovatko nämä 18-20cm kalut kovin yleisiä ja ovatko keskimittainen13cm kalut harvinaisempia? Myös miehistä pitävät miehet voisivat kertoa omista kokemuksistaan.
Kommentit (6)
Sanoisin 15cm on useimmilla ollut. Varmaan 2 miehellä noin 30 miehen kokemuksella on ollut 20cm. Sitä ei ole kiva imeä. Ei puhettakaan että menisi / haluaisi kakkoseen.
Eniten nautintoa on tuonut sellanen n 13cm koska kemia miehen kanssa oli ja on edelleen mieletön. Se on myös kivan kokoinen suuhun ja kakkoseen
Nim tarkkasilmäine
Kalavalheitahan nämä jutut täällä on isoista meisseleistä.
Mistäpä sitä täysin tietää, että onko kyseessä vaikka 12-14 cm kalu. Mittaa en kanna mukana ja esim pikku kännissä mitoistakaan ei niin tiedä. Lisäksi jollain voi olla karvoitus, joka peittää ensimmäiset pari senttiä ja toinen taas trimmattu, jolloin kaikki on näkyvissä.
Seksikimppaneita ollut noin 20 ja yhtään silmämääräisesti 20 senttistä ei ole osunut kohdalle. Kyllä lähes kaikki on ollut siellä arviolta 12-16 sentin tietämillä. Tämä ihan puhdas arvio. Mutta yhtään tosi pientä tai tosi isoa ei ole ollut ja kaikki noin 20 ovat olleet silmämääräisesti pituudeltaan muutaman sentin sisällä toisistaan. Osalla sitten hieman paksumpia, mutta ei niissäkään mitään kovin merkittäviä eroja ole ollut. Eroja ollut enemmänkin peniksen malleissa, parilla ollut todella käyrät ja yhdellä oli oudosti alaspäin käyrä kovana.
Vierailija kirjoitti:
Sanoisin 15cm on useimmilla ollut. Varmaan 2 miehellä noin 30 miehen kokemuksella on ollut 20cm. Sitä ei ole kiva imeä. Ei puhettakaan että menisi / haluaisi kakkoseen.
Eniten nautintoa on tuonut sellanen n 13cm koska kemia miehen kanssa oli ja on edelleen mieletön. Se on myös kivan kokoinen suuhun ja kakkoseen
Nim tarkkasilmäine
Hyvä osumatarkkuus sulla noissa 20cm vehkeissä, kun on ollut 2 noin 30:stä. Niitä kun on keskimäärin yhdellä noin 10 tuhannesta. :)
Faktat faktoina ja palstahöpinät omina juttuinaan :)