Kokemuksia tjäreborgin matkoista?
Katson perheellemme hotellia Phuket orchid resort & spa karon beachilla. Näyttää tosi kivalta...
Aurinkomatkat ja Finnmatkat ovat tuttuja matkanjärjestäjiä, tjäreborg ei. Onko luotettava, minkälaisia kokemuksia? Enta hotellista ja matkakohteesta yleensä?
Kommentit (13)
perhehuone, onko hyvä 2 aikuiselle ja 3 lapselle? Kun ei kuitenkaan huvita kahdessa huoneessa majailla, kun ei niitä yhdistettyä kaiketi saa...
On sitten menty mihin tahansa. Hommat on aina hoitunut moitteettomasti.
Lentoyhtiö Thomas Cook on ihan parhaimmistoa. Finnair jää meidän perheen osalta hyvinkin häntäpäähän.
Lennot sujuneet ongelmitta. Aikataulut pitäneet. Henkilökunta koneessa ollut aina ystävällistä.
Me olemme aina varanneet ja maksaneet extraa, jotta saamme haluamamme istumapaikat.
eiköhän siellä sitten pärjätä...
outo lentoyhtiö, minkälaiset koneet, onko mitään viihdejuttuja lapsien varalle (videoita, musiikkia jne...)?
aurinkomatkat lentää "tutulla ja turvallisella" finnairilla...
Tjäreborgilla oli joku thomas cook, ei sano minulle mitään... mutta kai se on aivan ok?
iso ja tilava?
Lasten viihtyvyys mietityttää, finnmatkoilla on niitä videoruutuja kaikille...
ja tietty lentöyhtiön turvallisuus...
ja muutenki jos on kokemusta tjäreborgin toiminnasta...
lensimme Finnairilla .
Oppaat olivat hyviä, sen kaksi kertaa, jotka matkan aikana näimme, tervetuloillassa, jossa esittelivtä kohdetta ja linja-automatkalla. Emme osallistuneet järjestyille retkille tai iltaohjelmiin.
Hotelli oli pieni ja viihtyisä, siellä ei ollut muita suomalaisiakaan kuin me:).
me olemme lentäneet sen koneilla neljä Karibian reissua täältä Keski-Euroopasta. Uusia ja kaikinpuolin ok-koneita ja lentoja olleet kaikki.
iso ja tilava?
Lasten viihtyvyys mietityttää, finnmatkoilla on niitä videoruutuja kaikille...
ja tietty lentöyhtiön turvallisuus...
ja muutenki jos on kokemusta tjäreborgin toiminnasta...
Jos vaan mahdollista, kannattaa satsata niihin lisämaksullisiin paikkoihin (oliko se premium vai mikä, muutama kymmenen euroa/hlö lisää). Saatte huomattavasti isommat paikat. Ja näytöt oli myöskin kaikille.
Ollaan oltu todella tyytyväisiä Tjäreborgiin, aina on kaikki toiminut ok.
Kaikki toimi hyvin ja oppaat hyvin palveluhenkisiä.Pärjää ihan hyvin sekä Finnmatkoille että Aurinkomatkoille, kokemusta kaikista kolmesta.
Älkää käyttäkö Tjäreborg yritystä, ihan paska huijari yritys! Pyysin isommalle porukalle heiltä tarjousta ja 2h myöhemmin vertasin tarjousta heidän omien sivujen hintaan! Hinta oli tarjouksessa jonka pyysin 25% enemmän kuin sivuston kautta! Ei herranisä mitä huijausta! Älkää ihmeessä käyttäkö tätä huijari yritystä! Ei voi suositella! Soitin ja kysyin miten voi tälläinen olla mahdollista. Vastaus: "meillä voi hinnat muuttua useita kertoja päivässä" EI VOI OLLA TOTTA! Tällä selityksellä he voivat siis ihan milloin huvittaa vaihtaa hintaa. Tähän yritykseen ei voi luottaa! Ihan p**** yritys!
Tjäreborgin matkalla jouduimme samaan hotelliin ruotsalaisten kanssa. Suomalaiset sijoitettiin kaikkein huonoimpiin huoneisiin, ruotsalaiset parhaimpiin. Ei siis mitään lisämaksuja heillä, olimme tuttuja ja juttelimme asiasta. Yksi kerta Tjärellä riitti.
Vierailija kirjoitti:
Tjäreborgin matkalla jouduimme samaan hotelliin ruotsalaisten kanssa. Suomalaiset sijoitettiin kaikkein huonoimpiin huoneisiin, ruotsalaiset parhaimpiin. Ei siis mitään lisämaksuja heillä, olimme tuttuja ja juttelimme asiasta. Yksi kerta Tjärellä riitti.
Tai sitten se oli sattumaa. Joillekin ne parhaat menee kuitenkin.
parhaiten tjäreborgilla kohdallaan...
Onko joku ollut lasten kans tuolla phuket orchid resort hotellissa? Onko hyvä, meillä lapset 2-8.
Tai sitten tjäreborgilta ehdotettiin sitä kamala beachin sunwing hotellia... olisko se parempi?
Onko siinä lähellä shoppailupaikkoja, muita kun hotellin ruokapaikkoja... onko siellä kalliimpaa kun karonilla? Kuitenki pienempi paikka.