Mitä lapsenne vievät kaverilahjoiksi?
Kommentit (5)
Mä yleensä hommaan kirjoja. Niitä saa yleensä tarjouksista, kirjakerhoista jne. noin kympillä iha on järkeviä. Ostan ja varaan niitä kotiin, joten meillä on joku valikoima aina olemassa.
Isommille sitten olen laittanut mukaan jotain Salama McQueen -tarraa tms. jos on ollut tiedossa erityinen fanitus.
Meillä (Helsinki) päin kymppi tuntuu olevan sellainen hintataso missä jengi pysyy. Tai jos antaa haitarin niin ehkä 5-13 euroa. Eipä kukaan ole tuonut mitään ökylahjoja ainakaan meidän lapsille.
Kolme lasta mulla
n. 10e hintaisen. Tai Little Pets paketin, perusbarbin tms. samaa hintaluokkaa, jos on tiedossa mistä saaja tykkää.
Jos ei niin se legopaketti, joskus Aku-Ankkakirja. Pojalla varsinkin saattaa olla yllättäen synttärikutsu vaikka seuraavaksi päiväksi, jolloin ei paljon ehdi valikoida, vaan hakea vaikka sen Akkarin lähikaupasta.
ja yleensä vie kavereilleen 10 euroa tai Aku Ankan taskukirjan. Noiden lisäksi karkkipussin.
piti tietysti kirjoittaa, että lahjaksi kavereidensa synttäreille:D