Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Itsetyydytyksen lopettamisen hyödyt ja haitat, kun on parisuhteessa?

Vierailija
15.11.2025 |

Aloitan itse, lopetin runkkailun kokonaan 1kk sitten.

Hyötynä on, että laukean aiempaa rajummin ja aina alle vartissa vaimoni pilluun siinä missä aiemmin siihen meni puolesta tunnista tuntiin.

Haittana on ajoittainen demoninen seksihimo ilman että sitä voi purkaa. Toisaalta, nyt vaimo haluaa seksiä useammin kun ei mene niin jyystöksi kuin aiemmin. Ehkä jopa win-win?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole vielä ollut suhteessa jossa mies ehtisi tai jaksaisi antaa minulle tarpeeksi orkkuja. Mutta voisin lopettaa masturboinnin jos saan edes vaikka kaksi orgasmia aamulla ja kaksi illalla ja viikonloppuisin jonkun rajumman koko päivän session jossa useita useita orgasmeja.

Yhtä suhdetta lukuunottamatta en kuitenkaan ole saanut edes päivittäin mitään seksiä ja se vähä mitä olen saanut on ollut äärimmäisen peniskeskeistä ja lopulta ärsyttävää. 

Itse tyydytän itseni vain sormin ja ilman pornoa eli toisaalta se ei ole ketään miestä haitannut. Yksi olisi ollut leluista mustasukkainen ja mainitsi sen jotenkin varmuuden vuoksi vaikkei minulla edes ole leluja 🤷

Vierailija
2/3 |
15.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seksuaalinen lataus ja halukkuus lisääntyi älyttömän paljon kun lopetin vemppaamisen.  

Psykologisesti vaikutti vaimoonkin kun nykyään kerjään jatkuvasti seksiä. Kehunz kiehnään ja saan vähän väliä erektioita kun näen hänet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rouvaa kiinnostaa joskus ja jouluna. Ärsyyntyy vaan, jos jatkuvasti on kimpussa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yksi