Lue keskustelun säännöt.
Rekat voisi kieltää liikenteestä
06.11.2025 |
Ovat aina vain muun liikenteen tukkeena ja ovat vaarallisia liikenteessä
Kommentit (4)
Ja mitenkä kuvittelit tavaroiden kulkevan kauppoihin, puutavaran metsästä tehtaille, rakennustarvikkeiden rautakauppaan, postin Suomea pitkin poikin, paketit nettikaupoista jnpp. Rekoilla ne kulkee.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kyllä huomaisit heti jos ei rekkoja olisi. Ei nimittäin olis missään mitään mitä ostaa. Eipä tulis sairaalaan jossa olen töissä niin potilaille ruokiakaan. Tuokaa omat eväät. Se onkin hyvä idea. Ja lakanat saatte tuoda itse,kun ne nyt tulee rekalla pesulasta. Hyvä hyvä.
Ap, kerran et osaa ajaa siellä liikenteessä, siirry julkisiin kulkuneuvoihin. Miten luulet tavaran liikkuvan, idiootti!
Karkotetaan sinut Lapin erämaahan mökkiin koska et tulisi saamaan MITÄÄN tarvikkeita. Elä siellä omavarsisesti ja kokeile.