Lue keskustelun säännöt.
Englannin pääministeri sekoamassa
09.08.2011 |
Pääministeri (AV-mammalle tiedoksi, ei Suomen) David Cameron lupaa kiinni otetuille rikollisille täyttä vastuun kantoa tapahtuneesta.
http://economictimes.indiatimes.com/news/international-business/london-…
Nyt herää kysymys, että miten nämä pääasiassa afrikkalaistaustaiset huumekauppiaat, narkkarit, varkaat yms pystyvät maksamaan satojen miljoonien korvaukset? Vaikka saisivat kiinni 1000 hullua niin saattaa tulla miljoonakorvaukset per naama. Davidilla ei taida tuo matikka oikein enää onnistua vai meinaako hän korottaa sossumaksuja niin paljon, että niistä voidaan sitten pidättää osa?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No ei ne maksa mitenkään eikä niitä karkoiteta maasta, kaikkihan sen tietää että maahanmuutto on karannut siellä käsistä ihan miten tä'älläkin on käynyt, kun joku arvostelee holtitonta maahanmuuttoa sitä sanotaan vihapuheeksi, kapitalismi tappaa ja niin se on aina ollut, kaikki tämä maailmanlaajuinen lama on saanut alkunsa kapitalistien vapaista markkinataloukisista jossa rahaa on annettu lähes ilmaiseksi ja toiminta keskitetty muutamaan isoon lafkaan, pienemmät on pelattu pois ja kukaan ei tiedä missä se raha on tällä hetkellä vaikka sitä painetaan koko ajan lisää.