Johdon assistentin kuukausipalkka?
Aion hakea johdon assistentiksi. Minulla on kokemusta vastaavista töistä, mutta ihan suoraan tuolla nimikkeellä en ole ollut töissä.
Millaisen palkkatoiveen voisin esittää? Koulutukseltani olen humanististen tieteiden kandi, lisäksi minulla on matkailualan ammattitutkinto.
onko 2900-3400 euroa kuukaudessa sopiva? Vai yläkanttiin?
Kommentit (8)
Uskaltaisin siis ehkä laittaa palkkatoiveeksi 3100 euroa. Siitä on sitten varaa satanen tai kaksi tinkiä palkkaneuvotteluissa, jos sellaisiin pääsee.
Toimin ns. alemman tason johtajan assistenttina ja lisäksi työnkuvaani kuuluu myös muita hommia.
Palkkani on pari kymppiä vajaa 3000 euroa ja uskon että meillä johdon assistentin tittelillä olevat assarit tienaavat jotain 3100-3500 väliltä.
Itse saan alemman johdon (johtoryhmän jäsen silti) assarina 3300€, kaveri ylimmän johdon assarina yli 4000€. Tuolla koulutuksella ei ole merkitystä palkan määrään, tässä hommassa työkokemus on valttia. Matkailualan tutkinnosta enemmän hyötyä kuin HUKista
onko 2900-3400 euroa kuukaudessa sopiva? Vai yläkanttiin?
Kahvienkeittäjälle riittää tuosta puolet.
Johdon assarit (ekonomeja, tradenomeja) liksat 4500+.
ihmisillä. Varsinkin, jos kyse PK-seudusta ja isommasta yrityksestä, niin homma on melkoista sukkulointia.
Ja ei, en ole johdon assari.
kokemus ja palkka isossa kansainvälisessä yrityksessä pk seudulla n 3100€, kun tein lisäksi travelmanagerin tehtäviä (muutama vuosi sitten ) silloinen palkkani oli 3300€. Tuolle mainitsemmallesi välille ne palkat osuu.