Naurattaa yksi facebook kaveri, joka tykkää omista jutuistaan ja vastailee itselleen.
Siis kirjoittaa jotain omalle seinälleen ja muutaman tunnin päästä vastaa siihen viestiin tyyliin "mä tykkään" tai "just" tai jotain muuta yhtä fiksua.
Ja samalla myös "tykkää" siitä viestistä.
Samoin omiin kuviin kommentoi jotain älytöntä (enkä nyt tarkoita niitä kuviin laitettavia "esittely tekstejä" ja tykkää niistä.
Kukaan muu ei näytä laittavan hänen seinälleen mitään viestejä eikä myöskään tykkää.
Kommentit (7)
kun itsensä kanssa keskustelee ;)
Ja ne sen "ekat" viestit on kanssa joskus niin päättömiä ettei mitään rajaa (tyyliin mä menen nyt vessaan).
Kuulostaa yksinäiseltä. Piristä häntä ja kommentoi jotain kivaa!
kaveri joka harrastaa samaa ja paljon muuta yhtä viisasta... Yksinäinen taitaa raukka parka. Tykkäilen aina välillä, kun kukaan muuta ei sitä tee... Joku välillä kommentoi jotain tyyliin "??", kun jotain riittävän outoa/pelottavaa (itsemurhaviestin kuuloista tekstiä tms.) kirjoittaa.
Onhan se noloa, jos yksin pitää tykätä omista jutuista. Haluaisi käydä keskustelua, mutta kukaan ei tartu. Surullista...itse olen niin hölmö, että tykkään just tämmöisten ihmisten päivityksistä :)
Kuulostaa yksinäiseltä. Piristä häntä ja kommentoi jotain kivaa!
Enkä kehtaa laittaa mitään omaa avausviestiä hänen seinälleen. Kun en siis keksi mitään kivaa sanomista.
kun itsensä kanssa keskustelee ;)